Obiad na dworcu kolejowym | Pub Opole Główne

Jest ciepło, świeci słońce, za chwilę zaczynają się wakacje i sezon urlopowy – nadszedł czas na wycieczki krótsze i dłuższe. A jak wycieczki, to najlepiej pociągiem, koleją po Dolnym Śląsku, a nawet koleją po Śląsku. 

Dworzec Opole Główne. Bistro Opole Głównej znajduje się w widocznym po prawej dawnym budynku magazynowym, a na rampie stoją nawet stoliki
Skoro zaś tak, to warto przyjrzeć się temu, co można zjeść w miejscach, w których amatorzy kolei spędzają relatywnie dużo czasu – na dworcach kolejowych i w ich najbliższym sąsiedztwie. Dzisiaj chcemy polecić Wam miejsce, które wprawdzie nie znajduje się na Dolnym Śląsku, jednak w bezpośrednim tego regionu sąsiedztwie – w Opolu.

Zapewne wielu z Was pamięta remont opolskiego dworca, podczas którego nie tylko zniknęły lokale z wnętrza budynku, ale i wiele z tych zlokalizowanych wokół niego przestało działać. Dzisiaj na szczęście czas ten mamy już za sobą, dworzec jest piękny (pod warunkiem, że zapomnimy na chwilę o przykrej sprawie frontowych drzwi), a czekanie na pociągi nie jest już tak uciążliwe, gdy podziwiać można np. wystawę zlokalizowaną w jednej z hal lub architektoniczne i konstrukcyjne detale.

Nie każdy jednak lubi na dworcu przesiadywać. Nie jest to problem, gdy nie mamy takiej potrzeby, tzn. gdy na przesiadkę jest czasu dużo lub nie ma go wcale. Gorzej nieco mają ci, którzy muszą zagospodarować pół godziny lub trochę dłużej, a chcieliby zasiąść w miejscu bardziej przytulnym, kameralnym, milszym po prostu. Na szczęście działa teraz Opole Główne Bistro, które naprawdę gorąco polecamy.


Wnętrze Bistro i drugi ogródek od strony podjazdu z widokiem na płytę dworca autobusowego w Opolu

Nie tylko jako alternatywę dworcowej poczekalni. W bistro jest mnóstwo pysznych dań. Są fajne zupy i dobre dania główne, ciekawe desery (m. in. fantastyczne ciasta) i do picia wiele różności, od kawy i herbaty poprzez soki i lemoniadę po piwa.

Podczas ostatniej podróży przesiadaliśmy się w Opolu i spędziliśmy nasze 40 minut dzielące nas od odjazdu pociągu właśnie w Bistro. Zamówiliśmy cepeliny oraz danie dnia, którym były wtedy klopsiki w sosie musztardowym z zielonym koperkiem i ziemniakami. Dania świeże, ładnie i szybko podane; w smaku tradycyjne, dobre, domowe.Piękna pogoda sprawiła, że wybraliśmy ogródek, jednak chcemy zauważyć, że wewnątrz lokalu jest przyjemnie, klimatycznie i po prostu ładnie, jeśli więc nie przepadacie za jedzeniem na świeżym powietrzu – lub nie pozwoli na to pogoda – w środku również jest dużo przyjaznej przestrzeni.

Ceny przystępne, szczególny jednak plus dla lokalu za przemiłą obsługę. Wszystkich, dla których Opole będzie przystankiem na trasie lub miejscem docelowym podróży, zachęcamy do odwiedzenia Bistro Opole Główne.Pub Opole Główne
Opole: ul. Krakowska 48 (budynek dworca kolejowego, wejście od strony podjazdu)
codziennie od 10 do 24, w niedziele od 11, w piątki i soboty do 1 w nocy
obiad od 13 zł, przekąski od 7 zł, kawa od 5 zł, piwo od 7 zł
20-30 miejsc w środku, ogródek letni 30-40 miejsc
(ostatnia wizyta: czerwiec 2017)

Publikowanie komentarza

0 Komentarze