Restauracja z dawnych lat | Retro | Oborniki Śląskie

Lubicie retro? My lubimy, nic więc dziwnego, że jak tylko wypatrzymy lokal „retro”, udajemy się do niego niezwłocznie, by sprawdzić, w czym się ów styl w danym miejscu przejawia.


Dziś w Kościele katolickim obchodzone jest Święto Matki Boskiej Gromicznej, które dla wszystkich miłośników bożonarodzeniowego wystroju jest tradycyjnie ostatnim dniem, w którym może stać jeszcze choinka. Dziś rozbieramy więc ostatnie choinki, a skoro rozbieramy choinki to właściwie już wiosna i lato. Postanowiliśmy sobie więc przypomnieć te ciepłe okresy roku.

Latem odwiedziliśmy właśnie restaurację "Retro" w Obornikach Śląskich. Było parno i "żar lał się z nieba", więc miło zaskoczyła na klimatyzacja. Było też miło i smacznie, a ostatecznie również retro – i to zaraz na wejściu, bo przekroczywszy próg lokalu, znaleźliśmy się w hotelowej restauracji z dawnych lat, z pięknym wystrojem, w którym główną rolę odgrywają gustowne tapety i stylowe dodatki.

Jedzenie smaczne, świeże, domowe. Zamówiliśmy placki ziemniaczane oraz sałatkę. Placki okazały się strzałem w dziesiątkę – jeśli lubicie świeże, chrupiące i dobrze przyprawione, to z pewnością jest to danie właśnie dla Was. Sałatka była równie smaczna, idealna zwłaszcza na upalny dzień, w którym odwiedziliśmy restaurację.Uwagę zwraca również estetyka podania – zdecydowanie najadły się także nasze oczy. Na zakończenie obiadu czekała na nas miła niespodzianka – w prezencie dostaliśmy porcję deseru (panna cotta), który również smakował wyśmienicie. Dziś w "Retro" zapewne menu zimowe, nie mieliśmy (jeszcze) okazji spróbować. Ale może Wy mieliście?Restauracja Retro
Oborniki Śląskie: ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 8
codziennie od 9 do 20
40-50 miejsc
ostatnia wizyta: czerwiec 2016

Publikowanie komentarza

0 Komentarze