Osiem Misek | Wrocław

Osiem Misek dało się poznać przede wszystkim jako food truck, który po prostu zachwycił mieszkańców Wrocławia niecodziennymi wersjami dań z makaronem. Od niedawna działa też lokal stacjonarny, znajdujący się przy ul. Włodkowica.


Z uwagi na świetne opinie, wielokrotne polecenia i interesujące menu postanowiliśmy sprawdzić, co i jak serwują w Ośmiu Miskach. Sprawdziliśmy i na pewno jeszcze tam wrócimy. 

Po wejściu do lokalu znaleźliśmy się w nowoczesnym bistro, tętniącym gwarem rozmów, pachnącym egzotycznymi przyprawami i czarującym uśmiechami obsługi. Zamówiliśmy Pad thai w wersji vege oraz oczywiście maślaną bułkę, specjalność lokalu, w połączeniu z wolno pieczoną wieprzowiną. 

Makaron świetny, zachowujący specyficzny smak makaronu smażonego po tajsku, z dużym dodatkiem przypraw zarówno świeżych, jak i suszonych. A na wierzchu – orzechy nerkowca, które na przykład my bardzo lubimy i z pewnością podniosły nam walory smakowe całości. Danie jest dość ostre, w związku z czym warto przemyśleć, czy nie zamówić na przykład pysznej lemoniady lub … przejść się parę kroków, by zamówić piwo z AleBrowaru (o którego ofercie napiszemy jednak innym razem).


Buła z wieprzowiną chyba jeszcze lepsza. Na uwagę zasługuje bardzo dobre mięso, ale napisać trzeba przede wszystkim coś na temat buły. Bo nie jest to taka zwykła bułka. Nieco przypomina bułkę na parze, trochę zaś – czeskiego knedlika. Żadnym jednak nie jest tak do końca, stanowi coś pomiędzy – i jest smaczna. Dodajmy do tego interesujący w smaku sos, świeże warzywa – czegóż więcej wymagać? 

Jest też możliwość zamówienia deseru, a do niego kawy. Bardzo dobrej, aromatycznej kawy, komponującej się dobrze tak ze słodkim, jak i wytrawnym menu. Dania są dosyć duże, sycące, przez to ceny nie są wcale tak wysokie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zaglądnijcie do Ośmiu Misek!


Osiem Misek
Wrocław: ul. Pawła Włodkowica 27
codziennie od 12 do 22
30-40 miejsc
ostatnia wizyta: styczeń 2016 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze