Włoskie zwyczaje we Wrocławiu | Liberta7 | Wrocław

Aperitivo Italiano to tradycyjne spotkanie organizowane koło godziny 18 lub 19 we włoskich restauracjach, szczególnie w północnych Włoszech. Goście, którzy przychodzą na taki wieczór płacą za drinka lub wino i w tej cenie mogą skorzystać z bogato serwowanego bufetu. Czeka na nich wiele przepysznych przekąsek, serwowanych przez cały wieczór. 

Ta włoska tradycja nawiązywania dobrych kontaktów i budowania wzajemnych relacji wkracza też do Polski. Wprowadza ją Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa, której przedstawiciele mówią, że to nowy format networkingu, który doskonale sprawdza się w budowaniu relacji biznesowych. W spotkaniach biorą udział członkowie izby, a także reprezentanci firm i instytucji, z którymi izba współpracuje. Jest to znakomita okazja do nawiązania kontaktów, stworzenia podstaw do potencjalnej przyszłej współpracy i pomysłów na biznes.

Bardzo często Aperitivo Italiano inicjowanie jest przez prezentację nowego członka izby. Wszystko odbywa się w mniej oficjalnej atmosferze, przy dobrych trunkach i jedzeniu, czyli tak, jak Włosi lubią najbardziej.

Ostatnie spotkanie odbyło się w Ristorante Liberta7, towarzyszył mu występ Tomasza Krajewskiego – aktora i piosenkarza. Ristorante Liberta7 mieści się przy pl. Wolności 7 we Wrocławiu, nieopodal Narodowego Forum Muzyki. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim doskonałą włoską kuchnią (gotują tu Włosi), prowadzoną w oparciu o własnej produkcji makarony i pizze oraz nietuzinkowym wystrojem.

Kuchnię uzupełniają doskonałe włoskie wina, specjalnie wyselekcjonowane dla Liberta7, a wystrój przywołuje rodzinną atmosferę włoskiego domu, w którym bliscy gromadzą się przy stole, by razem cieszyć się jedzeniem i swoim towarzystwem. Ponadto gospodarze Liberta7 zapraszają gości na niecodzienne spotkania muzyczne.

 To pierwsza restauracja we Wrocławiu, w której odbywają się spotkania z muzyką klasyczną. To zwyczaj, który chcemy wprowadzić do Wrocławia. Muzyka klasyczna towarzyszy wielu wydarzeniom odbywającym się w eleganckich restauracjach w innych krajach europy. Wrocławianie podobnie jak włosi kochają dobrą muzykę i doskonałe jedzenie, dlatego zapraszamy na nasze wieczory – mówią gospodarze Liberta7.

Klasyczne wieczory w Liberta7 zainaugurowano w październiku koncertem Joanny Klisowskiej, sopranistki, która na co dzień występuje we Włoszech. W tym miesiącu dla gości zagrała harfistka Jadwiga Tomczyńska. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania w muzycznym sercu Wrocławia. [IS]
Prześlij komentarz

9 Komentarze

 1. Miałam przyjemność jeść pizzę cztery sery autorstwa kucharza Restauracji Liberty 7. Szczerze mogę powiedzieć, że jest to najlepsza pizza we Wrocławiu. Ciasto dobrze wyrobione, a ser świetny w smaku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Liberta7 to jedna z najlepszych restauracji we Wrocławiu. Zawsze z przyjemnością wracam do tej restauracji na obiad czy kolację. Dania ich kucharza są przepyszne, doskonale zna się na kuchni Włoskiej. Klimat tej restauracji mocno zachęca:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Największym atutem jest atmosfera oraz wystrój lokalu. Wspaniale miejsce zarówno na randkę, jak i lunch.
  Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Stylowe otoczenie, smakowite potrawy serwowane sprawie i szybko przez przemiły personel.

  OdpowiedzUsuń
 5. Restauracja zaskoczyła mnie jakością obsługi, kelnerzy pomocni, karta przejrzysta i przede wszystkim smaczne dania. Myślę że warto tu przyjść.

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam z polecenia i nie żałuję. Jedzenie smaczne, bardzo dużo pozycji, obsługa miła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Liberta najlepsza! Włochy w sercu Wrocławia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Restauracja zaskoczyła mnie jakością obsługi, kelnerzy pomocni, karta przejrzysta i przede wszystkim smaczne dania. Myślę że warto tu przyjść.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie tam wracam skosztować czegoś nowego 😊 Obsługa bardzo miła i pomocna. Polecam również sprawdzenia oferty lunchowej, oraz innych dań z karty.

  OdpowiedzUsuń