Retro | Szklarska Poręba

Stylowe przestronne wnętrze, przyjemny letni ogródek, lokalizacja w centrum Szklarskiej Poręby, winda dla tych, którym wchodzenie po schodach sprawia trudności i ciekawe menu – to wszystko i jeszcze więcej w restauracji Retro, do której dzisiaj zapraszamy.

W menu m.in. pizze o intrygujących nazwach (Prohibicja, Pizza Nikodema Dyzmy) i pasty oraz zapiekane makarony, bo restauracja przede wszystkim włoską kuchnią się reklamuje. Ale na tym się nie kończy. W karcie mamy bowiem mnóstwo innych dań, w tym na przykład grillowane polędwiczki z oscypkiem, Golonkę Kasiarz a Kwinto czy pierogi. Spośród dostępnych specjałów spróbowaliśmy makaronu (robionego na miejscu, bardzo smacznego) tagliatelle z serem kozim (danie warte polecenia) oraz gulaszu, występującego w menu pod nazwą Gulaszu kawalerzysty (podanego w kociołku, z dodatkiem pieczywa i kiszonych ogórków – również możemy polecić). Dla tych, co wolą kuchnię nieco lżejszą, jest kilka sałatek do wyboru, m.in. caprese oraz z kurczakiem.

Wśród napojów duży wybór – i ciepłych, i zimnych. Mieliśmy ochotę na niewystępującą w karcie lemoniadę, jednak obsługa poradziła sobie bez problemu oferując wodę z cytryną i miętą. Jest także piwo i wino. Porcje dość duże, ich wielkość adekwatna do ceny. Minusem jest, że nie zawsze wszystko co ujęte w menu można zamówić – zaintrygowały nas gołąbki wileńskie, ale sympatyczny kelner poinformował, że niestety właśnie już dzisiaj wyfrunęły...

Fajne miejsce z dobrym jedzeniem i miłą obsługą, warto zajrzeć.


Szklarska Poręba: ul. 1 Maja 20c/3, codziennie od 11 do 22

Publikowanie komentarza

0 Komentarze