Śniadanie nad Oławą | Przystanek Kawka | Oława

Gdy słońce wschodzi coraz wcześniej i nagrzewa powietrze od samego rana, nierzadko zamarzy nam się śniadanie na trawie. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość – miejska dżungla w trawę nie obfituje. 

Może zatem warto rozważyć jakiś wypad nad wodę? Nad Odrę? A może nad Oławę?

Jeśli nad Oławę, to do Oławy, a jeśli do Oławy, to tam mamy jeden przystanek obowiązkowy – Przystanek Kawka. Położony nad rzeką przy moście w Oławie lokal serwuje fantastyczne bajgle, pyszne ciasta i wyjątkową w smaku kawę. Znajdą tutaj dla siebie coś i weganie (specjalnie dla nich zawsze jest jakieś ciasto w ofercie, i miłośnicy zdrowego odżywiania (im polecamy zwłaszcza fit koktajle), i wszyscy, którzy chcieliby dobrze zjeść lub tylko osłodzić sobie poranek ciastem albo lodami. Nasze zamówienie objęło i część śniadaniową (czyli wspomniany już, świeży i pachnący bajgiel), i deserową. W tej drugiej spróbowaliśmy pysznych ciast. Całość uzupełniliśmy dużą (naprawdę dużą!) kawą.

I chyba nie tylko nam się tam podobało. W tym krótkim czasie, który spędziliśmy jedząc nasze śniadanie nad Oławą, do lokalu zajrzało kilkanaście osób. Nic dziwnego, bo dobry na każdą okazję – przerwę na lemoniadę podczas rodzinnej rowerowej wycieczki, wyjście na lody, spotkanie przy kawie, leniwe niedzielne śniadanie czy celebrowanie popołudnia przy deserze. Do tego dodać należy słów parę na temat miłej obsługi.

Przystanek Kawka
Oława: plac Zamkowy 24c/4u (wejście od strony mostu)
codziennie od 7:30 do 20, w weekendy od 11
około 15-20 miejsc, ogródek letni około 20-30 miejsc
wystrój nowoczesny, atmosfera swobodna, strój nieformalny
kawa i herbata od 5,50 zł, smoothie od 10 zł, ciasta od 10 zł, przekąski od 8 zł, bajgle 11,90 zł
ostatnia wizyta: kwiecień 2018

Prześlij komentarz

0 Komentarze