Metafora | Szklarska Poręba

Górskie wycieczki pobudzają apetyt, co dostrzegano już od początków rozwoju ruchu turystycznego, stawiając przy górskich szlakach schroniska, w których m.in. można było posilić się przed dalszą drogą. Dzisiaj jednak chcemy polecić nie schronisko, a miejsce czekające na znużonych turystów już po powrocie ze szczytu.


Jesteśmy w Szklarskiej Porębie, w której nie brakuje znakomitych lokali ze smacznym jedzeniem. Zaostrzony czystym górskim powietrzem apetyt zaspokoić można w miejscach odmiennych pod względem wystroju, klimatu i oferty dań. Jednym z miejsc wyróżniających się dobrą kuchnią jest niewątpliwie Metafora.

W Metaforze czekają na nas smoki, dziwne stwory i … anioły, których pełno na ścianach i w przepięknym witrażowym oknie. Drewniane stoły, ławy i podłogi wpisują się w atmosferę, jakiej szukamy w górskich kurortach. Latem czeka na nas ogródek.

Jedzenie jest bardzo różne. Porcje są duże, dlatego też przy składaniu zamówienia warto się zastanowić, czy faktycznie chcemy zjeść dwudaniowy obiad. Nie wszystkie dania zasługują na najwyższe noty, jednak warto spróbować pierogów oraz ziemniaków.


Pierogi są domowej roboty, naprawdę dobre. Ziemniaki są natomiast ogromne, wypełnione różnymi dodatkami. Można zamówić np. ziemniak z jajkiem sadzonym, tzatzikami lub – po węgiersku. Każdym można się najeść - sprawdziliśmy wielokrotnie. Z pewnością nie jest to lokal najlepszy w Szklarskiej Porębie, ale przy dłuższym pobycie warto zajrzeć.W ramach lokalu działa także klub muzyczny (Jazgot), w którym króluje odbiegająca od współczesnych standardów muzyka. Wystrój klasycznego klubu z centralnie umieszczonym barem doskonale współgra z niszową muzyką, często odbywają się koncerty na żywo, podczas których można usłyszeć naprawdę interesujące granie. W ofercie gastronomicznej m.in. szeroki wybór różnorodnych alkoholi w niewygórowanych cenach.


Restauracja Metafora
Szklarska Poręba: Objazdowa 1
codziennie od 10 do 22
40-50 miejsc, ogródek letni 30-35 miejsc

Publikowanie komentarza

2 Komentarze

  1. Super miejsce, bardzo smaczne posiłki, zywilismy się tam przez okrągły tydzień bo była to najlepsza restauracja! + bardzo sympatyczna i miła obsługa. Polecam jak najbardziej! my wracamy tam w każde ferie i wakacje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobre jedzenie oraz wspaniała okolica :)

    OdpowiedzUsuń