Qchnia Smaków | Lwówek Śląski

Odwiedzając ostatnio Lwówek Śląski, trafiliśmy na Qchnię Smaków. Zlokalizowana nieco na uboczu głównych traktów restauracja zainteresowała nas na tyle, że postanowiliśmy ją odwiedzić.

Weekend był taki, że próżno szukać miejsca na zewnątrz (upalna sobota i Lato Agatowe), zasiedliśmy zatem w środku i zamówiliśmy lemoniady – arbuzową i grejpfrutową. Przede wszystkim ładnie wyglądały. Miały też kawałki świeżych owoców, co zdecydowanie zaliczyć należy w poczet ich zalet. Wadą były dość słodkie syropy, które stanowiły bazę do przygotowania lemoniady. Przez ich użycie nie miały tej orzeźwiającej lekkości, jakiej po lemoniadzie zwykle się spodziewamy.

W karcie znaleźć można sporo dań obiadowych, w dodatku dosyć zróżnicowanych. Zanim zamówiliśmy swoje, uwagę naszą przykuły ogromne pizze, na jakie zdecydowali się goście przy sąsiednim stoliku (zważywszy na tempo, w jakim znikały i zadowolenie na twarzach spożywających – były smaczne). Z menu wybraliśmy jednak sałatkę pestkową oraz burgera.

Obydwa dania były świeże i bardzo dobre. Sałatka wyrazista w smaku, z dodatkiem bardzo dobrej szynki parmeńskiej. Dużo octu balsamicznego, który jednak rozsądnie umieszczony został niejako obok sałatki, toteż można było dozować ilość, dzięki czemu smak pozostałych składników nie zatopił się w tymże occie.

Burger również był znakomicie przyrządzony, aczkolwiek niektórym zapewne zabrakłoby przypraw. Klasyczne dodatki, przyzwoity „typowy” burger. A do niego chrupkie świeże frytki. Pycha!

Dodajmy, że poza włoskimi i amerykańskimi przysmakami można spróbować na przykład placka po węgiersku (który również wyglądał zacnie), pierogów i różnych zup. Codziennie kuchnia serwuje też inne dania lunchowe. Smaczne, świeże, ładnie podane w przestronnym i elegancko urządzonym wnętrzu – z pewnością wrócimy jeszcze do Qchni Smaków!

Lwówek Śląski: Warsztatowa 1, codziennie od 13 do 22, w piątki i soboty do 23

Publikowanie komentarza

3 Komentarze

  1. Byłam jadłam golonkę pieczoną pychota. Uczta dla żołądka i dla oczu tak pięknie podana. : )

    OdpowiedzUsuń
  2. niestety... nie miałam okazji sprawdzić smaku jakiejkolwiek potrawy, piątek wieczorem, gości niepełna sala a tu nikt nie zainteresował się nami przez pół godziny! no i jak pani podeszła do gości, którzy przyszli sporo po nas, nie wytrzymaliśmy i wyszliśmy, to też nie zwróciło uwagi personelu! porażka! i odradzam!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. rewelacja polecam, czysto pysznie i przemiło

    OdpowiedzUsuń