Art Caffe | Dzierżoniów

Dzisiaj opowiemy Wam o miejscu absolutnie magicznym; o niezwykłym lokalu mieszczącym się w niepozornej kamieniczce nieopodal dzierżoniowskiego rynku – o Art Caffe.

Po wejściu do środka zanurzamy się w innym świecie niż ten pozostawiony za grubymi murami starego budynku. Opatuleni miękkością wnętrza możemy przysiąść na kanapie lub krześle i kontemplować utrzymany w ciepłych beżach i brązach wystrój. Klimat wnętrzu nadają mieszane – stylem i czasem powstania – meble, a także drobne elementy dekoracyjne.

Jednak uwagę skupić warto przede wszystkim na menu. Art Caffe ma w ofercie i słodkie, i słone przekąski i dania oraz przeróżne napoje. Jeśli chcemy coś zjeść, bez wątpienia warto sięgnąć po pyszną bruschettę (z dodatkami zgodnymi z upodobaniami smakowymi – do wyboru, do koloru!) lub kanapkę. Na większy głód z pewnością poradzi lasagne, których Art Cafe oferuje dwa rodzaje. W letnie dni na uwagę zasługują sałatki, wśród których znajdziemy m.in. sałatkę z łososia ze szparagami lub taką z orzechami. Przygotowywane na miejscu w niczym nie przypominają lekko wymiętych zwiędłych sałat, jakie jeszcze nierzadko zdarza się nam dostać w niektórych restauracjach. Cieszą oko kolorami, a podniebienie wyśmienitą kompozycją smaków.

Art Caffe to jednak przede wszystkim kawiarnia. Jest więc kawa, w różnych odsłonach (bardzo dobra, aromatyczna Davidoff, stąd naszym zdaniem najlepsza jest czarna). Jest też coś do kawy – ciasta, lody, desery. Na przykład ciasto "Art Caffe" i zapiekane jabłka z lodami; deser lodowy "Diablo" lub "Puchar Obfitości" i wiele, wiele innych, a wśród nich też takie przygotowane specjalnie dla dzieci.

Są również soki ze świeżych owoców i warzyw, smoothie (wśród nich - "Art Caffe" z dodatkiem... tabasco), czekolady na gorąco i dzbanki herbaty. Ponadto w Art Caffe serwowane są ciekawe drinki, m.in. truskawkowy, w którym słodycz przełamana została smakiem świeżej mięty. Polecamy! Podczas ostatniej bytności trafiliśmy na bardzo przyjemną promocję – do zamówienia powyżej 30 zł drink był podawany gratis. Może również skorzystacie?Dzierżoniów: ul. Klasztorna 12, codziennie od 12 do 22, w niedziele i święta od 15