Kremówka Frąckowiak | Świebodzice

Małe miasta mają wiele wad, ale także niemało zalet. Jedną z nich są, jak już nieraz się przekonaliśmy, zupełnie zwyczajne, a zarazem tak niezwykłe cukierenki. Taką znajdziemy na przykład w Świebodzicach – to Kremówka.

Zlokalizowana przy pl. Jana Pawła II, zaraz obok pomnika, przyciąga spojrzenia przechodniów widocznymi przez wielkie okna smakołykami. A tych niemało.

Jak na każdą cukiernię z prawdziwego zdarzenia przystało, możemy zamówić lody i desery lodowe, ciasta i torty. Tradycyjne, stanowiące podstawę deserowego menu w większości cukierni i kawiarni (szarlotka czy lody czekoladowe), ale też nieco od tradycji odbiegające (bogate w faktury i kolory przekładańce o różnych smakach). Takie, które zamówić można właściwie zawsze i bez względu na porę roku będą nam smakować (sernik), jak i te, których smak i zapach przyporządkowujemy – bardziej lub mniej świadomie – określonym miesiącom (tarty owocowe).

 My spróbowaliśmy makowca (smaczny, świeży, nie miał tej charakterystycznej suchości, stanowiącej przypadłość wielu makowców) oraz czekoladowego przekładańca (znakomite połączenie różnych smaków i ocieni czekolady). No i oczywiście na czarną kawę. Pyszne, pachnące, świeże ciasta, a do tego znakomita kawa. Przyjemny, stonowany wystrój. I ta przyjemność, kiedy wybierasz spośród takiego ogromu ciast, a nie z ograniczonej listy w menu... Czego można chcieć więcej?

Zapraszamy do Kremówki!

Świebodzice: pl. Jana Pawła II 10, codziennie od 6:15 do 19, w niedziele od 9

Publikowanie komentarza

1 Komentarze

  1. Ile razy tamtędy przejeżdżam to ten pomnik straszy strasznie :) papież kartofel.Straszny ten pomnjik.

    OdpowiedzUsuń