Herbaciarnia Teatralna | Szczawno-Zdrój

Jeśli lubimy herbatę oraz kameralne i niebanalne wnętrza w stylu retro, wówczas spacer po parku zdrojowym w Szczawnie-Zdroju warto zakończyć w Herbaciarni Teatralnej.

Wchodząc do tego lokalu, przenosimy się do innego świata. Takiego, w którym czas płynie wolniej (a odmierzają go maleńkie klepsydry stawiane na stolikach obowiązkowo przy każdym czajniku herbaty), a smaki i zapachy budzą wspomnienia (bądź marzenia) o dawnej domowej kuchni, niespiesznie przygotowywanych specjałach i wnętrzach urządzanych z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Cudownej atmosfery dopełniają delikatne odgłosy domowej krzątaniny: odwiedziliśmy lokal wieczorem, gdy przygotowywano już wypieki na następny dzień.

W karcie mamy kawy (w tym również bardzo popularną ostatnio kawę zieloną), czekoladę, drinki, piwa, grzańce i inne napoje, jednak zamówić warto przede wszystkim herbatę. Czarną, zieloną, aromatyzowaną, na bazie mieszanki ziół lub owoców… Podawaną zawsze w czajniku o wybranej objętości: 0,25 litra, 0,5 litra, 0,75 litra lub 1 litra. Zamówione przez nas (korzenna za pierwszym i Sen Nocy Letniej za drugim razem) mieszanki owocowe były aromatyczne, wyraziste i … po prostu pyszne!

Poza tym desery, których oferta również szeroka – rozmaite lody i ciasta, z których obsługa pomoże wybrać te najsmaczniejsze. Daliśmy się namówić na lekki i delikatny biszkopt z truskawkami oraz zjawiskowe tiramisu. A od gości przy stoliku obok dowiedzieliśmy się, że bezkonkurencyjny jest sernik.

Zdecydowanie jest to jeden z lepszych i milszych lokali, jakie znamy. Serdecznie polecamy!


Szczawno-Zdrój: ul. Tadeusza Kościuszki 19 (Teatr Zdrojowy), codziennie od 13 do 22, w soboty i niedziele od 12