Sorrento | Jelenia Góra

Restauracje oferujące dania włoskie od wielu już lat cieszą się w naszym kraju powodzeniem. Nie chodzi przy tym o najbardziej znaną i uwielbianą pizzę (która w naszym wydaniu z tą prawdziwą włoską niekoniecznie ma wiele wspólnego), ale również o wszelkie inne dania, jakie kuchnia ta oferuje.

Również Dolny Śląsk posiada bogatą ofertę lokali z włoskim jedzeniem, a czasami także wystrojem. Jeden z tych, które warto odwiedzić, znajduje się w Jeleniej Górze. To restauracja Sorrento zlokalizowana na przepięknym jeleniogórskim rynku.

Przede wszystkim godne uwagi są zupy typu krem – próbowaliśmy cebulowej oraz trzykolorowej Sorrento tri colori (w kolorach włoskiej flagi). Odpowiadały nam tak pod względem smakowym, jak i estetycznym. Oczywiście menu znacznie bogatsze. Przede wszystkim jest w nim pizza, podobno również bardzo dobra. Są także ryby i owoce morza, risotto i makarony. Poza tym dużo dań wykraczających poza włoskie tradycje kulinarne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak przystało na przyzwoity lokal o włoskiej nazwie, Sorrento oferuje również wyśmienitą kawę, a do niej pyszne desery. Warty spróbowania jest zwłaszcza pudding czekoladowy. Odwiedzającym Jelenią Górę miłośnikom włoskiej kuchni lub smakoszom pizzy gorąco polecamy!

Jelenia Góra: pl. Ratuszowy 15-17, codziennie od 10 do 22, w piątki i soboty do 24

Publikowanie komentarza

0 Komentarze