Tradycyjnie coś słodkiego | Bristolka | Jelenia Góra

Są takie miejsca, które na stałe wrastają w krajobraz danego miasta. Jakiś obiekt, który od lat nie zmienia wyglądu, sklep, do którego od zawsze chodzimy po bułki lub cukiernia, w której kupione pączki zawsze smakują tak samo dobrze. 


Takim miejscem jest jeleniogórska Bristolka. Cukiernia z tradycjami, lokal, do którego zawsze warto wstąpić na jakiś tradycyjny przysmak lub na specjalną nowość w ofercie.

A wstąpić jest nader łatwo, bo Bristolka jest po drodze właściwie każdemu, kto spaceruje po Jeleniej Górze. Zlokalizowana przy ul. 1 Maja mruga zachęcająco ciepłymi światełkami z wnętrza cukierni lub - przy ładnej pogodzie - wychodzi ku nam z ogródkiem i stolikami, przy których krzątają się uśmiechnięte kelnerki donosząc kawę i ciastka.My do Bristolki zaglądaliśmy już parę razy. Na przykład w tłusty czwartek na pączki, bo są bardzo smaczne, a i różnorodność jest odpowiednia. Innym razem na ciastka, bo tych w ofercie jest bardzo dużo. Ostatnio do gustu szczególnie przypadły nam Finezje, który wygląd od razu wyjaśnia nazwę. Pierwsza na zdjęciu to Finezja czekoladowa, ale owocowe można znaleźć również. Można również wybrać (na drugim zdjęciu) tartaletki owocowe.

Jak mamy trochę więcej czasu, lubimy tu usiąść na kawie i obserwując turystów i mieszkańców spacerujących głównym deptakiem Jeleniej Góry odpocząć od codziennego biegu. Jeśli czasu nam brakuje, pakujemy słodkości do firmowej torebki i biegniemy dalej.


Jeśli i Wy, będąc w Jeleniej Górze, poczujecie chęć na niewielki słodki przysmak, ogromne ciacho z kremem lub tylko aromatyczną smaczną kawę - zajrzyjcie do Bristolki. A my może następnym razem skusimy, się na jakiś z tortów, które cukiernia reklamuje? Jeśli tak - to na pewno Wam o tym napiszemy!

Cukiernia Bristolka T.R.Surowiak
Jelenia Góra: 1 Maja 16/18
codziennie od 8 do 19, w niedziele od 9
20-30 miejsc, ogródek letni 20-30 miejsc

Prześlij komentarz

0 Komentarze