Świerkowa Karczma | Świeradów-Zdrój

Spacerując malowniczymi uliczkami uzdrowiska Świeradów-Zdrój, możemy natknąć się na "Rybowóz". Ten niewielki pojazd zabiera kuracjuszy, mieszkańców i turystów do Świerkowej Karczmy na przeróżne dania. Można spróbować na przykład smażonego pstrąga lub golonki, które to dania zamówiliśmy. Pstrąg był smaczny, ale trudno było się w nim doszukać tej „izerskiej” specjalności (bo przecież jako pstrąga po izersku go reklamują), golonka gotowana natomiast pierwsza klasa – zdecydowanie najlepsza spośród dotychczas próbowanych. Bardzo dobre smażone ziemniaki.

Są ponadto m.in. pierogi ruskie, kapuśniak, barszcz, żurek, gulasz z dziczyzny i wiele innych specjalności kuchni przede wszystkim polskiej (ale można zjeść też np. pizzę). Dla tych, którym pozostanie po obiedzie jeszcze trochę miejsca, polecamy szarlotkę.

Oczekując na obiad, przeglądnijcie dokładnie menu. Znajduje się tam wiele ciekawostek i informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych. Poproście obsługę o album z pocztówkami ze starego Świeradowa-Zdroju, dzięki którym przenieść się można na chwilę w czasy dziewiętnastowiecznego uzdrowiska. Wychodząc zaś, skuście się na słoiczek dżemu z płatków róży...

W Karczmie jest niezbyt tanio, ale też nie należy ona do najdroższych lokali. Porcje są duże, a jedzenie smaczne; obsługa miła, a wystrój całkiem przyjemny. Latem mamy do dyspozycji duży ogródek, zimą warto zajrzeć do wnętrza, którego atmosferę tworzy drewno i styl przywodzący na myśl górskie schronisko. Warto zmienić utarte spacerowe szlaki i zejść na chwilę do Świerkowej Karczmy.Świeradów-Zdrój: ul. Nadbrzeżna 4, codziennie od 10 do 22
Publikowanie komentarza

1 Komentarze

  1. Skorzystałam z tych atrakcji. naprawdę dużo tam się dzieje, nie tylko dobre jedzenie ale wycieczki, atrakcje dla dzieci. Świeradów- Zdrój jest piękny!!!

    OdpowiedzUsuń