Cukiernia Ania | Szklarska Poręba

Bez względu na porę roku lubimy słodycze. Bez względu na porę dnia lubimy dobrą kawę. Jeśli natomiast jest to wczesny jesienny poranek w górskim kurorcie, kiedy wokół wszyscy dopiero przecierają oczy, a właściciele większości lokali nawet nie myślą jeszcze o ich otwieraniu, lubimy podwójnie.

Tylko gdzie można o wczesnej porze, przed ósmą, napić się kawy w Szklarskiej Porębie?

Otóż spacerując kiedyś rankiem po tym pięknym górskim kurorcie trafiliśmy do... Piekarni pod Zegarem lub jak kto woli Cukierni Ania.

Ten zwykły, niepozorny, niewielki sklepik okazał się być całkiem miłą przytulną kawiarenką. Oczywiście trudno tutaj zachwycać się wystrojem, bo stanowi go co do zasady sklepowa lada i artykuły żywnościowe. Trudno też refleksji poddawać skład menu, bo kupić można to, co widać. A widać dużo: świeże pieczywo różnego rodzaju, a dla tych, co już po śniadaniu i myślą o słodkiej przekąsce – pachnące ciasta i ciasteczka z bieżącego wypieku. Pycha!
Miejsce idealne dla tych, co wybierając się na górski spacer, potrzebują kawy do właściwego działania. I może jakieś drugie śniadanie na drogę. Jak znalazł na obecne, zimne już poranki – przed górską wycieczką lub biegiem na nartach. Zajrzyjcie!Szklarska Poręba: 1 Maja 5, codziennie od 7:30 do 19

Prześlij komentarz

0 Komentarze