Cafe Paris | Lwówek Śląski

Bardzo lubimy miejsca, w których jest miło i ładnie, przyjemnie i domowo, a do tego można zjeść coś smacznego. Do takich miejsc z pewnością zaliczyć należy Cafe Paris w Lwówku Śląskim.

Lokal mieści się przy ul. Kościelnej pod numerem 29 – warto się tu wybrać także po to, by zobaczyć znajdujący się tuż obok kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP. Powstał jeszcze w XIII wieku, ale został przebudowany na przełomie wieku XV i XVI. Wewnątrz znajduje się najstarszy na Śląsku drewniany krzyż z 1410 roku (jest zawieszony w lewym przedsionku), kamienna chrzcielnica (1560) oraz obraz ołtarzowy (1771). Cenny zabytek to także organy z XVIII wieku.

 Po obejrzeniu zabytkowego wnętrza kościoła można na chwilę zajrzeć do Cafe Paris, gdzie czeka na gości m.in. smaczna kawa, aromatyczna herbata oraz różne desery. Są także inne napoje, a wśród słodkości od czasu do czasu znaleźć można jakąś sezonową nowość.

Będąc tam, zamówiliśmy sernik i szarlotkę. Obydwa ciasta były świeże, ładnie podane, z dodatkiem bitej śmietany i owocowej dekoracji. Uwagę zwracają porcje – kawałki ciasta są naprawdę spore, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę relatywnie niskie ceny. Plus również za miłą obsługę. Podobno są tutaj także najlepsze w Lwówku Śląskim pierogi – tych jednak nie spróbowaliśmy, ale jeśli się kiedyś skusimy, z pewnością napiszemy o tym na blogu. Póki co polecamy Cafe Paris na deser!Lwówek Śląski: Kościelna 29, codziennie od 10 do 21

Publikowanie komentarza

0 Komentarze