FC Caffe | Wrocław

Tak jakoś się dzieje, że najczęściej chodzimy do lokali nam znanych, do których się przekonaliśmy, przyzwyczailiśmy, które nas nie zawiodły, a być może nawet ciągle czymś pozytywnie zaskakują. Warto jednak od czasu do czasu zejść z utartej ścieżki i pójść do nowego miejsca, które kusi wyglądem, smakiem, zapachem...

Takich nowych miejsc dużo powstaje (i nierzadko niestety szybko znika) w dużych miastach. Wrocław jest tego najlepszym przykładem. Dzisiaj jednak zapraszamy do miejsca, które – jak nam się wydaje – ma szansę na stałe wpisać się w uczelniano-kawiarniany krajobraz tego miasta: FC Caffe przy ul. Kuźniczej.

Jak tu jest?

Wystrój nowoczesny, ale ciepły i przytulny, ciągły gwar rozmów, wielu studentów (mają tutaj zniżki!) i turystów, miła obsługa i różne smakowite desery. Świeże ciasta, muffinki lub naleśniki z syropem klonowym, te ostatnie prezentują się naprawdę imponująco. Ponadto także wytrawne tarty.

Można też wybrać się do FC Caffe na śniadanie. Kawy przeróżne, od „zwykłego” espresso po waniliowe latte. Warto zaznaczyć, że jest mleko sojowe dla tych, co wolą je od krowiego, są zdrowe przekąski, jedzenie bez glutenu i pyszne zdrowe soki.

Minus niewielki przyznajemy za ceny – dzisiaj, kiedy kawę w Rynku wypić można za 5 złotych (i to nie w wersji na wynos), ceny w lokalu mogą wydawać się nieco wysokie. Ale czasami warto wydać np. 12 zł na aromatyczną kawę z kasztanowym posmakiem i dodatkiem kardamonu...

 My nie żałujemy i polecamy. Zajrzyjcie!


Wrocław: ul. Kuźnicza 30, codziennie od 7:30 do 21, w soboty od 8, w niedziele od 9

Publikowanie komentarza

0 Komentarze