Coraz bliżej Święta [lista jarmarków świątecznych]

Już wieczorem w ostatni dzień listopada na dużej części Dolnego Śląska zaczął padać delikatny śnieżek, mimo to meteorolodzy nie dają nam większych nadziei na śnieg w grudniu poza wyższymi partiami Sudetów. Ale brak śniegu na szczęście wcale nie oznacza braku świątecznej atmosfery...


7-8 grudnia

Lubin zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy od 5 do 8 grudnia na miejskim rynku.

Dzierżoniów zaprasza na jarmark świąteczny "Hej kolęda" od 5 do 8 grudnia, kiedy na rynku zagoszczą stragany z ozdobami świątecznymi, rękodziełem, produktami spożywczymi (pieczywo, oscypki, wędliny, ciasta, syrop, przyprawy, żywność ekologiczna).

Głogów zaprasza na Jarmark Świętego Mikołaja od 6 do 8 grudnia na Rynku Starego Miasta.

Oleśnica zaprasza od 6 do 8 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy, który w tym roku odbędzie się na miejskim rynku.

Kąty Wrocławskie zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy od 7 do 8 grudnia na miejski rynek. Wystawcy to w przeważającej większości lokalni przedsiębiorcy, rękodzielnicy i wytwórcy.

Siechnice zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy od 7 do 8 grudnia na targowisko miejskie. 

Międzylesie zaprasza 7 grudnia na parking przy Urzędzie Miasta i Gminy na Międzyleski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Lubawka zaprasza 7 grudnia na Lubawski Jarmark Bożonarodzeniowy na miejski rynek.

Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Kaczawskie zaprasza 8 grudnia do Pałacu w Krotoszycach na trzynasty Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Jarmarku zaprezentują się wystawcy z terenu 14 gmin Partnerstwa Kaczawskiego.  Są to koła gospodyń wiejskich, sołectwa, stowarzyszenia lokalne, rzemieślnicy i rękodzielnicy, artyści - amatorzy. Zaprezentują oni zarówno kulinaria, przetwory, produkty lokalne (miody, sery, chleby), jak i rękodzieło. Na scenie pojawią się zespoły ludowe.

Żmigród zaprasza na IV Żmigrodzki Jarmark Bożonarodzeniowy w dniu 8 grudnia na rynek miejski.

Tradycyjnie na dwa tygodnie przed świętami odbędzie się w Zgorzelcu Bożonarodzeniowy Jarmark Rękodzieła. W tym roku w dniu 8 grudnia w hali PGE Turów Arena. To kolejna edycja spotkania osób zainteresowanych różnymi formami rzemiosła z artystami, którzy tworzą niepowtarzalne ozdoby i kartki świąteczne, przedmioty cieszące oko: witraże, bombki, stroiki, skrzaty i bałwanki, a także te użytkowe jak na przykład rękawiczki czy szaliki. Będzie można się również posilić w kawiarence, która będzie oferowała zarówno ciepłe posiłki jak i pyszną kawę i ciasto domowej roboty.

Trzebnica zaprasza Mikołajkowy Kiermasz Świąteczny w dniu 8 grudnia na rynek miejski. W świątecznych kramikach przewidziano stoiska z trzebnickim rękodziełem.

Stronie Śląskie zaprasza 8 grudnia na VI Polsko-Czeskie Stoły Bożonarodzeniowe oraz konkurs na najładniejszych świecznik bożonarodzeniowy.

Żarów zaprasza 8 grudnia na odbywające się co roku Miasteczko Świętego Mikołaja na targowisku miejskim nieopodal dworca kolejowego. Na jarmarku bożonarodzeniowym nie zabraknie oryginalnych świątecznych ozdób, prezentów, czy smakołyków kojarzonych ze świętami.

Gmina Dobromierz zaprasza 8 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy w Zamku w Roztoce. Oprócz specjałów kulinarnych, będzie można zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe, wianki, stroiki, które do każdego domu wniosą świąteczny nastrój oraz obejrzeć w Sali Balowej spektakl teatralny (zapisy, liczba miejsc ograniczona) "Rewizor" w wykonaniu uczniów z Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej w Roztoce.

Jarmark Bożonarodzeniowy Gminy Radków odbędzie się 8 grudnia na hali sportowej. Tradycyjnie przy tej okazji organizowany będzie  kiermasz świąteczny, na którym można zakupić ręcznie robione ozdoby, miody, biżuterię czy też ceramikę artystyczną. Będzie też wspólny stół wigilijny ziemi radkowskiej, na którym pojawią się tradycyjne potrawy z regionu.

Żarów

Żarów

Żarów

Żarów

Żarów

Żarów

Żarów

Żarów


Oleśnica

Oleśnica

Oleśnica

Oleśnica

Oleśnica

Oleśnica

Oleśnica
Pałac w Krotoszycach

Pałac w Krotoszycach

Pałac w Krotoszycach

Pałac w Krotoszycach

Pałac w Krotoszycach

Pałac w Krotoszycach

14-15 grudnia

Co roku w Świdnicy, w ramach imprezy o nazwie Świdnicka Kolęda, odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, który przyciąga wystawców z całej Polski i nie tylko. W tym roku jarmark trwał będzie od 13 do 22 grudnia. Będzie 40 stanowisk w drewnianych domkach wystawienniczych, które staną w świdnickim Rynku.

Kamienna Góra zaprasza na Jarmark Świąteczny od 13 do 15 grudnia na rynek miejski.

Jelenia Góra zaprasza na Jeleniogórski Jarmark Bożonarodzeniowy od 13 do 15 grudnia br. Jego organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Kultury, a jarmark - po raz pierwszy - zamiast w siedzibie JCK zostanie zorganizowany na miejskim rynku.

Wałbrzych zaprasza na Jarmark Świąteczny od 13 do 15 grudnia na rynek miejski.

Wołów zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy od 13 do 15 grudnia, który organizowany jest przez Wołowski Ośrodek Kultury.

14 grudnia odbędzie się XIII Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce, którego organizatorem jest Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania".

14 grudnia Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej odbędzie się "Bystrzyckie Kolędowanie" połączone jarmarkiem rękodzieła, ozdób świątecznych i smakołyków.

Pieszyce zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy w ramach projektu "Kultura i współpraca wszystkim nam się opłaca" realizowanego wraz z dwoma czeskimi partnerami: Gminą Bohuslavice i Gminą Nova Paka. Na jarmarku pojawią się domowej produkcji artykuły spożywcze oraz rękodzieło. W tym roku Jarmark odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach

14 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny na rynku w Mieroszowie. Będą stoiska z wyrobami świątecznymi i produktami lokalnymi, a o 14:00 grupa nieformalna "Swojskie Wyroby" zaprosi wszystkich do wspólnego lepienia i jedzenia uszek i pierogów.

14 grudnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w gminie Zawonia z udziałem produktów lokalnych i regionalnych.

Wieloletnim organizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego jest Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu. W tym roku Kiermasz odbędzie się 15 grudnia i będzie on tym roku również połączony ze Spotkaniem Opłatkowym dla wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Lubomierz, w skład której wchodzi 13 ościennych Sołectw.

Chojnów zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w dniu 15 grudnia na miejski rynek.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Jeziorna" i Szkoła Podstawowa w Siekierczynie  organizują Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się dnia 15 grudnia na terenie SP w Siekierczynie. Podczas Jarmarku można będzie nabyć prace wykonane przez dzieci i dorosłych: m. in ozdoby choinkowe, stroiki, słodycze, kartki świąteczne i wiele innych, zaprezentowane będą także produkty lokalne - twórców i rękodzielników z Gminy Siekierczyn. Czas umilą występy artystyczne dzieci oraz Klubu Seniorów z Siekierczyna. Dochód z Jarmarku zostanie przekazany na potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej w Siekierczynie.

15 grudnia odbędzie się III Kunicki Jarmark Bożonarodzeniowy na skwerku obok Urzędu Gminy w Kunicach.

15 grudnia w Domu Kultury w Górze odbędzie się Jarmark Adwentowy, na którym prezentowane będzie rękodzieło lokalnych twórców.

Bielawa zaprasza 15 grudnia na VIII Bielawski Jarmark Bożonarodzeniowy na pl. Wolności przed Urzędem Miejskim. W programie koncerty, konkursy, stoiska z regionalnymi i swojskimi produktami oraz ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi.

Gmina Bolesławiec 15 grudnia zaprasza na Wieczór Tradycji Bożonarodzeniowych w Domu Ludowym w Łaziskach.

Mirsk zaprasza 15 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy na miejski rynek. Podczas Jarmarku zaprezentowane zostaną produkty regionalne, świąteczne ozdoby, wypieki oraz żywe choinki. Na scenie wystąpią zespoły szkolne i folklorystyczne z jasełkami i kolędami

Jarmark Świąteczny w Kamiennej Górze

Jarmark Świąteczny w Kamiennej Górze

Jarmark Świąteczny w Kamiennej Górze

Jarmark Świąteczny w Kamiennej Górze

Wałbrzych

Wałbrzych

Wałbrzych

Lubomierz / fot. Alicja Nawojczyk

Lubomierz / fot. Alicja Nawojczyk

Lubomierz / fot. Alicja Nawojczyk

Lubomierz fot. Alicja Nawojczyk
Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Chojnów

Kunice

Kunice

Kunice

Kunice

Kunice
Bielawa

Bielawa

Bielawa

Bielawa

21-22 grudnia

Dalej trwać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy w Świdnicy (od 13 do 22 grudnia).

Głuszyca zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w dniu 20 grudnia na terenie Centrum Przesiadkowego przy ul. Łukasiewicza. Przewidziany jest udział wystawców z produktami regionalnymi. 

Świeradów-Zdrój zaprasza na Bożonarodzeniowy Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, który odbędzie się na Hali Spacerowej i górnym tarasie Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju w dniu 21 grudnia. Będzie można zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby świąteczne, kupić choinkę na Święta, albo po prostu spędzić miło i ciekawie czas. Będą wystawcy z przepięknymi przedmiotami, pysznymi swojskimi wyrobami, całą Halę wypełnią aromaty pieczonych ciast, pierników, swojskich wędlin i grzanego wina. Dla dzieci zaplanowano ciekawe warsztaty ze zdobienia pierników i zdobienia szklanych ozdób świątecznych. Klimat Jarmarku wzbogaci muzyka na żywo i Jasełka.

Lwówek Śląski zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy od 21 do 22 grudnia na rynku miejskim i w pomieszczeniach ratusza.

Niemcza zaprasza na Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy w dniu 22 grudnia na rynek miejski.

Głuszyca

Głuszyca

Głuszyca

Głuszyca


Świdnica

Świdnica

Świdnica

Świdnica


Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój

Publikowanie komentarza

1 Komentarze

  1. Niestety, brakuje wielu mniejszych jarmarków, a te są zwykle najciekawsze.

    OdpowiedzUsuń