Wafle z uzdrowiska | Londofino | Lądek-Zdrój

Przebywający na leczeniu w uzdrowiskach kuracjusze oraz odwiedzający je turyści od zawsze wracali z pamiątkami. Bywały one różne, zaś wpływ na ich różnorodność miały: położenie geograficzne, sezonowa moda i lokalne tradycje. 


Nie inaczej jest i dzisiaj; mimo że zalewa nas potok jednakowych, uniwersalnych gadżetów pamiątkowych, da się w całym gąszczu znaleźć przejaw pomysłowości, lokalnych uwarunkowań lub po prostu oryginalności.
Któż z nas bowiem jest w stanie oprzeć się pokusie zakupu drobiazgu, pamiątki – wspomnienia, małego przedmiotu przywołującego wspomnienia? 


Oczywiście najczęściej zbierają one później kurz, są przesuwane w coraz to inne miejsca, by w końcu trafić do pudła, ustępując miejsca nowym bibelotom. Wśród pamiątek zdarzają się jednak i takie, które nie zostają z nami na zawsze; modna obecnie turystyka kulinarna przyczyniła się jeszcze do ich popularyzacji. W efekcie w wielu miejscach możemy dzisiaj nabyć w charakterze suweniru jakiś lokalny przysmak. Na przykład coś słodkiego. 


Taką słodycz proponuje m.in. uzdrowisko Lądek – Zdrój. Wśród wielu innych (pijałki, figurki, kosmetyki) pamiątkowych towarów znaleźć możemy także Londofino. To słodkie kruche wafle z nadzieniem w czterech różnych smakach. Idealne, by o miejscu nie zapomnieć zaraz po wyjeździe, ale też – by nie zajmować miejsca na półeczce zbyt długo; jak znalazł do jesiennych i zimowych kaw i herbat, gdy wieczorową porą, ogrzewając dłonie kubeczkiem gorącego napoju, wspominamy radość budzącej się do życia przyrody lub długie beztroskie letnie wieczory.

My w Lądku-Zdroju nabyliśmy wafle o smaku czekoladowym. Jakie były nasze Londofino? Rozpływające się w ustach, z delikatnym acz wyraźnym smakiem czekolady, ładnie opakowane i dość długo w tym opakowaniu zachowujące świeżość. Wypróbowawszy je zgodnie uznaliśmy, że kolejna wizyta w tym uroczym uzdrowisku nie obędzie się bez zakupu nstępnego opakowania wafelków, tym razem może orzechowych. Tym bardziej, że długie zimowe wieczory tuż tuż...
Dodajmy, że takie słodkie pamiątki są popularne także m.in. w sąsiednich Czechach, gdzie wiele miejscowości turystycznych oferuje specjalne edycje smacznych wafelków. Nam się podoba, że Lądek-Zdrój ma swoje, w opakowaniu z lądeckim, przywołującym wspomnienia widoczkiem...Zdrój "Wojciech"
Lądek-Zdrój: plac Mariański 13
codziennie od 8 do 19

Publikowanie komentarza

0 Komentarze