Przestrzeń w Parku Szczytnickim | Wrocław

W wielkim mieście często narzekamy na brak przestrzeni. Jest głośno, gwarno, duszno; brakuje miejsca, w każdą najdrobniejszą szczelinę wciskają się biurowce i budynki, każdym wolnym obszarem przechodzą i przejeżdżają ludzie.


Ta ciasnota szczególnie dotkliwa jest latem, gdy słońce, ciepły wiatr i długie wieczory kierują nasze myśli ku odległym zakątkom, dzikiej przyrodzie i wypoczynkowi.

Jeśli nie zawsze możemy sobie pozwolić na krótki nawet wyjazd, warto znaleźć sobie miejsce do relaksu w swojej najbliższej okolicy. Nam udało się ostatnio na takie trafić – odkryliśmy Przestrzeń. Znajduje się ona przy zbiegu ulic Paderewskiego i Mickiewicza. Jest miejscem, w którym każdy dobrze się poczuje i znajdzie dla siebie jakąś rozrywkę. Jest to duży ogrodzony plac, na którym poustawiano stoliki, krzesła i leżaki.
Można wypożyczyć jakiś drobny sprzęt sportowy (badminton), szachy lub planszówki, można przyjść z własnym. Dzieciaki mają piaskownicę i spory obszar do biegania, dorośli – wygodne miejsca do siedzenia, leżenia i wypoczynku. Można tutaj wypić sobie piwo, pyszny sok, aromatyczną kawę lub orzeźwiającą lemoniadę. A do tego zjeść smaczne domowe ciacho.

Dla tych zaś, którzy zgłodnieją i zamiast słodyczy będą woleli sięgnąć po nieco bardziej treściwe danie, również coś się znajdzie. Na miejscu rozstawia się 66 American Burger oferujący, naszym zdaniem, jedne ze smaczniejszych burgerów we Wrocławiu. Przestrzeń odwiedziliśmy trzy razy, za każdym razem próbując innego burgera z oferty – nie zawiedliśmy się ani razu. Proste zestawy, klasyczne dodatki, ale przede wszystkim dobre składniki – świeże warzywa i dobrej jakości mięso są gwarancją naprawdę dobrego smaku.


Co jeszcze oferuje Przestrzeń? Dobrą muzykę, plenerowe kino (z naprawdę świetnymi filmami!), miejsce na przyjemne, leniwe popołudnie we dwoje lub przyjemną imprezę ze znajomymi. A wszystko to w otoczeniu pięknych, starych dębów...


Przestrzeń
al. Paderewskiego 35 (wejście od ul. Mickiewicza)
codziennie od 13 do 22, w weekendy od 12 do 24
ogródek letni 50-60 miejsc

Prześlij komentarz

1 Komentarze