Aromatyczna kawa i tarta drożdżowa | Dwór Piławski | Mietków

Dobra, aromatyczna, porządna, prawdziwa kawa. Żadne tam napoje typu instant, rozpuszczalne lub "kawy" będące mieszankami tłuszczu, cukru i odrobiny aromatu. Kawa z ekspresu ciśnieniowego i to z wyższej półki, to napój, który dostarczy nam odpowiednich doznań smakowych, szczególnie jak zimno i deszczowo za oknem.
Podobno prawdziwa kawa bez cukru to jeden ze zdrowszych i bardzo dietetycznych napojów.  Jeśli więc chcemy napić się kawy poza domem, to lepiej nie wybierać tej z dużą zawartością śmietanki, cukru czy innych dodatków.

Będąc w okolicach Zalewu Mietkowskiego warto wstąpić do Piławskiego Dworu w Piławie. Kawa ze świeżo mielonych, dobrych ziaren powinna przypaść nam do gustu. Mocne espresso, biała kawa czy delikatne cappuccino. Gospodarz dba o renomę lokalu, wysoką jakość napoju i świeże mleko. Jak zapewniali nas znajomi z Mietkowa, w weekendy pojawia się też domowe ciasto, chociaż to jest akurat niespodzianką, bo owocowe tarty, serniki czy drożdżówki pojawiają się nieprzewidywalnie.Na co dzień warto spróbować tart drożdżowych. Są zapiekane w piecu chlebowym, podawane na gorąco pachną ciastem, dodatkami i ziołami. Na koniec jesieni można było zjeść tartę chlebową z leśnymi grzybami, swojskim jajem czy wędzonym boczkiem. Do tego oczywiście wspomniany już aromatyczna kawa albo gorąca herbata. Albo piwo... gdy tylko zrobi się cieplej!

Dwór Piławski
Piława 44 (gmina Mietków)
czynne popołudniami od wtorku do piątku oraz przez cały dzień w weekendy
20-30 miejscfot. Agnieszka Wojciechowska
Piława to jedna z mniejszych i najładniejszych miejscowości gminy Mietków. Jej doskonałe położenie sprawia, że może poszczycić się malowniczymi widokami na pola i górę Ślężę. Dwór Piławski to nowa restauracja działająca od jesieni zeszłego roku. Sercem obiektu jest przestronna sala balowa dostosowana do wesel i zabaw, jednak przy wejściu znajduje się niewielkie bistro.

Prześlij komentarz

0 Komentarze