Stara Stajnia | Łomnica

Wśród wielu miejsc na Dolnym Śląsku wartych obejrzenia znajduje się Dolina Pałaców i Ogrodów z przepięknymi budowlami i założeniami parkowymi. Jednym z miejsc szczególnie w jej obrębie godnych uwagi jest Pałac Łomnica.


Skoro już zaś oglądać będziemy sam pałac, zapewne zechcemy pokrzepić się czymś, by mieć siły i na park, i – być może – także nieodległy Wojanów i inne architektoniczne skarby rzeczonej Doliny. Jeśli tak się stanie, zachęcamy do wyjścia poza obręb samych zabudowań pałacowych, na teren dawnego folwarku, do Starej Stajni.

Ogromny lokal o rustykalnym wystroju, któremu klimatu dodają dekoracyjne stare meble, naczynia i ... narzędzia rolnicze, zachwyca architekturą, atmosferą i pozycjami w menu. Odwiedzając Łomnicę już kilkukrotnie (głównie przy okazji odbywających się tam co pewien czas jarmarków i kiermaszy), mieliśmy okazję spróbować kilku różnych dań. Króluje kuchnia staropolska i śląska, zatem wśród zamawianych dań były placki, pierogi, wiejska patelnia, kluski śląskie i rolada i różne zupy.




Każdorazowo wychodziliśmy syci i zadowoleni, bo dania były smaczne i świeże, zgodnie z obietnicą gospodarzy. Wśród łomnickich przysmaków polecamy również pyszne wypieki. Pewnym minusem są ceny, nieco wyższe od standardowych cen w dolnośląskich lokalach tej klasy (Stara Stajnia jest samoobsługowa), jednak biorąc pod uwagę smak dań i wielkość porcji – naprawdę warto spróbować

Restauracja Stara Stajnia
Łomnica: Karpnicka 3 (folwark Pałacu Łomnica)
codziennie od 11 do 21 (poza sezonem do 20)
50-60 miejsc, ogródek letni 15-20 miejsc

Publikowanie komentarza

0 Komentarze