Kawiarnia Europejska | Wrocław

Dzisiaj będzie o wrocławskiej kawiarni. I nie o żadnej z nowoczesnych, powstających w przeróżnych, głównie staromiejskich i śródmiejskich lokalizacjach, zachęcających do odwiedzin zieloną kawą i „fit” deserami, ale o jednej z najstarszych kawiarni we Wrocławiu. Mowa o Europejskiej.


Lokal z tradycjami; w minionym, dziś wspominanym nierzadko z sentymentem, ale i z lękiem ustroju, szczycił się posiadaniem „pierwszej” kategorii. Współcześnie również śmiało można zaliczyć go do najlepszych.

Kawiarnia tak stylowa, jak tylko może być. Piękne, jasne wnętrza, w których dominuje czerwień, biel i złoto; dużo miejsca, cisza i spokój mimo ruchliwej ulicy, której życie obserwować możemy przez wielkie okna. Elegancja, klasa i przyjazna atmosfera sprawiają, że to doskonale miejsce zarówno na biznesowe spotkanie przy kawie, jak i na drinka z przyjaciółmi. Zaletą są też niewątpliwie przystępne ceny.

W menu wszystko, czego można szukać w kawiarni. Tradycyjnie: kawa, herbata, napoje zimne, drinki, wino. Oczywiście ciasta, lody i koktajle. W tej oczywistości tkwi siła Europejskiej – chcąc napić się po prostu dobrej kawy, zjeść smaczny deser, bez zaskakujących, nie zawsze trafionych smaków, dodatków i form podania, odwiedźmy po prostu Europejską.

Kawiarnia Europejska
Wrocław: marsz. Józefa Piłsudskiego 88-90
codziennie od 9 do 22
40-50 miejsc

Publikowanie komentarza

0 Komentarze