Kawiarnia na Murach | Dzierżoniów

Kawiarnia, jak sama nazwa wskazuje, to lokal, do którego idziemy napić się kawy, ewentualnie herbaty, łącząc ją często z deserem: ciastem, lodami lub bitą śmietaną.Ile to jednak razy zdarzało się, że w kilkuosobowej grupie odwiedzających kawiarnię ktoś miałby do tej kawy ochotę zjeść coś w innym niż słodki smaku, ile razy po słodyczach nachodziła kogoś ochota na przekąskę innego rodzaju?

Wychodząc naprzeciw tym zachciankom od pewnego już czasu spotkać można kawiarnie, które poza tradycyjnym zestawem deserów mają w menu nieco więcej. To "więcej" bywa zróżnicowane, jednak współcześnie coraz częściej pojawiają się sałatki, kanapki i tarty. I właśnie taką ofertę ma Kawiarnia na Murach – położony w Dzierżoniowie, wbudowany prawie w dawne mury miejskie, uroczy lokal, do którego można trafić zwiedzając tę miejscowość Szlakiem Smoka (w każdy dzień oprócz poniedziałku).Przytulny wystrój sprawia, że we wnętrzu siedzi się miło i przyjemnie, jednak tym, co naprawdę zasługuje na uwagę, są dania. Pyszne, przyrządzane na miejscu na oczach gości sałatki i surówki, pachnące, uginające się pod ciężarem dodatków tarty, ciekawie skomponowane kanapki i rozgrzewające faszerowane warzywa.

Oczywiście dla tych, co wolą w kawiarni tradycyjnie napić się kawy i zjeść ciastko, również coś się znajdzie: sernik, szarlotka, słodkie tarty, lodowe desery. I przede wszystkim specjalności dnia: gdy odwiedziliśmy lokal w styczniu, były to maliny. W wersji tylko dla dorosłych: na gorąco, gotowane w winie oraz w wersji dla dzieci (chociaż nie tylko): ukryte w mufince polanej pyszną czekoladą. Do tego wyśmienita kawa!


Wszystkim, którzy przemierzając malownicze uliczki Dzierżoniowa zapragną odpocząć przy smacznej przekąsce, serdecznie polecamy!


Kawiarnia na Murach
Dzierżoniów: ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 1
codziennie oprócz poniedziałków od 10:30 do 22, w soboty i niedziele od 12
20-25 miejsc, ogródek letni 10-15 miejsc

Prześlij komentarz

0 Komentarze