Amaretto | Oleśnica

Jeśli w Oleśnicy zapytamy o najlepszą kawiarni ę, skierują nas do Amaretto. Jeśli będziemy chcieli spróbować najsmaczniejszych lodów, polecą nam Amaretto. Jeśli wreszcie naszym zamiarem będzie spędzenie chwili (bądź chwil kilku) w przyjemnym lokalu przy pysznej kawie i takich ciastach, również Amaretto nam wskażą.

Ta kawiarnia zlokalizowana na oleśnickim Rynku cieszy się uznaniem mieszkańców od wielu już lat. Co jest w niej takiego, że deklasuje wszystkie pozostałe w okolicy?

Po pierwsze dobra kawa, aromatyczna, podawana w dużych filiżankach. Piliśmy i za smak ręczymy.

Po drugie ogromny wybór różnorodnych ciast i ciasteczek. Pełna lada słodkich smakołyków, które cieszą oko i podniebienie. Mieliśmy okazję spróbować małych tart z owocami (truskawki i maliny) – delikatne kruche ciasto, dużo owoców, świeże i pachnące… A poza nimi wiele innych i ciast, i tortów, i ciasteczek, także rurki z kremem i babeczki.

Po trzecie pyszne lody. Tych wprawdzie nie próbowaliśmy, jednak z wiarygodnego źródła mamy potwierdzenie ich cudownego smaku.

Po czwarte miły dla oka wystrój. Błękit i koronki – oto najkrótsza charakterystyka wnętrza kawiarni. Słodko i uroczo, ale nieprzesadnie – tak, jak powinno być w cukierni. Co istotne – styl zachowany został także w ogródku letnim, w którym nie znajdziemy na szczęście mebli z logo sponsora, drewnianych ław i plastikowych kubków.

Po piąte miła i przyjazna obsługa. Taka po prostu miła i przyjazna, bez sztucznych uśmiechów i wystudiowanych gestów. Nie bez znaczenia są również przystępne ceny. Zachęcamy do odwiedzenia Amaretto!


Oleśnica: Rynek 54, codziennie od 9 do 21

Publikowanie komentarza

3 Komentarze

  1. Rogale Marcinkowskie zakupione w tej cukierni to wielka pomyłka , śladowe nadzienie makowe , niezbyt świeże , to było naciągniecie klienta ,

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyjechałem do Oleśnicy ze Świnoujścia miasta z dużą ilością pubów i kawiarń, ale Amaretto mi się spodobało, bo ma swój klimat. Przychodzę tu na kawę i lody /aż z Rataj , gdzie obecnie mieszkam/.

    OdpowiedzUsuń