Caffe Perfetto | Kłodzko

Jest w Kłodzku niewielka, przytulna kawiarenka, znajdująca się nieopodal wejścia na most św. Jana. Siedząc w jej klasycznie urządzonym wnętrzu można spoglądać na tłumy spacerujących turystów, zajmując zaś miejsce w ogródku – podziwiać ów most, stanowiący jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Kłodzka.

Elegancki wystrój oraz interesujące widoki to jednak nie jedyne walory tego miejsca. Caffe Perfetto, jak na lokal z taką nazwą przystało, podaje perfekcyjnie przygotowaną pyszną kawę (włoską Cafe Vergnano, stanowiącą połączenie arabiki [85%] i robusty [15%], której to domieszce zawdzięcza charakterystyczny lekko kwaskowaty smak i delikatną kremową piankę). Poza klasycznym espresso i często zamawianym cappuccino, znajdziemy również inne propozycje, niektóre bardzo ciekawe – mieszanki kawy z likierami i innymi dodatkami.

Oko cieszą pięknie udekorowane filiżanki tego niezwykłego czarnego napoju. Poza kawą możemy napić się herbaty (w tym np. mrożonej z owocami) lub gorącej czekolady, jest także standardowy zestaw zimnych napojów. A jak kawa i herbata, to także ciasta i ciastka – torciki, szarlotka, sernik. Do wyboru, do koloru. Próbowaliśmy sernika, którego smak idealnie skomponował się z zamówionym americano. Są także inne desery, np. lodowe kompozycje podawane w pucharkach, a dla dbających o linię – desery owocowe z niewielkim dodatkiem bitej śmietany. Oczywiście menu zmienia się lekko w zależności od pory roku.

Bardzo przyjemne miejsce na przerwę w podróży, odpoczynek w zwiedzaniu, spotkanie z przyjaciółmi czy romantyczną randkę. Polecamy!

Kłodzko: ul. Wita Stwosza 6, codziennie od 9 do 21

Publikowanie komentarza

1 Komentarze

  1. Uwielbiam herbatę podawaną w małych kawiarenkach. Zawsze bardzo pięknie pachnie i pysznie smakuje. Podobną herbatę można kupić w internecie i cieszyć się jej smakiem w domu.

    OdpowiedzUsuń