Cudova Bistro | Kudowa-Zdrój

Odwiedzając (między innymi) dolnośląskie miasta i miasteczka odnosimy wrażenie, że jedną z popularniejszych kuchni w Polsce jest kuchnia włoska. I nie chodzi tutaj tylko o wszechobecne pizzerie.

Dzisiaj też będzie o włoskich potrawach. Zapraszamy do Kudowy – Zdroju i stosunkowo niedawno powstałego, ale już chyba stanowiącego obowiązkowy punkt na kulinarnych szlakach tak mieszkańców, jak i turystów, lokalu – Cudova Bistro. Bistro reklamuje się oryginalną włoską kuchnią. Uznaliśmy zatem, że spróbujemy pizzy.

I tutaj pierwsza niespodzianka. Pizzę można bowiem zamówić w wersji tradycyjnej lub na cieście razowym (co w menu zyskało nazwę wersji fit). I właśnie do skorzystania z tej drugiej opcji zachęcamy: pyszna, fantastyczna, lekka ale sycąca, zupełnie inna – od tych, do których przywykliśmy - pizza. Zasługa to i dobrego ciasta, i składników – parmezanu, prosciutto, świeżych warzyw i niecodziennych dodatków, np. kremu z dyni. Jeśli ktoś zamiast kuchni włoskiej woli tradycyjną polską, również znajdzie w bogatej karcie dań coś dla siebie, np. miodowo-pikantne żeberka z pieca, kluski śląskie lub po prostu kotlet schabowy. Dla tych, w których bliskość Czech wyzwala ochotę na czeskie potrawy, też coś tutaj jest, np. ser smażony lub knedliki.

Jako jeden z niewielu lokali w naszym regionie Cudova Bistro serwuje śniadania.

Są też lody, oczywiście włoskie (choć nie tylko), desery, pyszne ciasta (próbowaliśmy już dawno, jeszcze zimą – do kawy podano nam wówczas całkiem niezły sernik), specjalne menu dla dzieci. I bardzo dobra kawa. Na ciepłe letnie dni – napoje zimne, piwo i świeżo wyciskane soki. Na słotne jesienne i chłodne zimowe – grzane piwo, wino, herbata z rumem albo wiśniówka na gorąco z bitą śmietaną.

Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o obsłudze. Ostatnio odwiedziliśmy lokal przy okazji 53. Festiwalu Moniuszkowskiego. Ludzi było mnóstwo, upał, osy (które tego lata są wyjątkowo złośliwe), niezdecydowane w swoich smakach dzieciaki - i z tym wszystkim obsługa radziła sobie świetnie, z uśmiechem na ustach i pośpiechem w działaniu. Zarówno w estetycznie i nowoczesnie urządzonym wnętrzu lokalu, jak i w przyjemnym letnim ogródku.

Cudova Bistro to miejsce, do którego naprawdę warto zajrzeć.

Kudowa-Zdrój: ul. Zdrojowa 44, codziennie od 10 do 22

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Lubię wypoczywać w Kudowie Zdrój. Ostatnio nawet udało nam się trafić na bardzo wygodne pokoje gościnne w Kudowie Zdrój.

    OdpowiedzUsuń