Maliny na ciepło i na zimno | Duszniki-Zdrój | Dzień Dobry

Gdy zaczyna się czerwiec, myślimy o lecie. A lato to słońce i wakacje oraz długie spotkania w gronie przyjaciół. By były udane, ważna jest jego oprawa, w tym zwłaszcza odpowiednie miejsce: miłe i przyjemne, z dobrą atmosferą. 


Takim miejscem z pewnością jest Dzień Dobry Cafe w Dusznikach-Zdroju. Kawiarenka zlokalizowana jest w Rynku. Jasny wystrój spodoba się miłośnikom klasyki, bo trochę tutaj mebli w takim stylu, ale też nowoczesności, jako że i nowoczesnych elementów nie brakuje, przede wszystkim natomiast – eklektyzmu, bo właśnie to określenie najlepiej oddaje wygląd wnętrza.

Poza pięknymi meblami uwagę zwraca lada z wystawionymi przysmakami, jakie można tutaj zamówić. A jest na co popatrzeć.


Oferta opisana jest w karcie, która ulega zmianom w zależności od pory roku. Jako że lato to także soczysta zieleń trawy, piękno kwiatów i świeżość dojrzewających w letnie miesiące owoców, właśnie te ostatnie chcemy Wam polecić. A dokładnie: maliny.

Dlaczego? Ponieważ są pyszne i zdrowe.

Te słodkie owoce zawierają sporo witamin i minerałów i od dawna znane są zielarzom i entuzjastom naturalnych terapii jako środek wpływający na dobrostan organizmu. Dobrym pomysłem na letnie dni są koktajle – na bazie mleka, jogurtu lub wody. Taki właśnie koktajl można w Dzień Dobry Cafe otrzymać.

Dla tych, którym gorąco i chcieliby się nieco ochłodzić najlepszy będzie zimny, orzeźwiający, przygotowany na bazie wody. Ci natomiast, którzy mają ochotę na drobną przekąskę i szukają alternatywy dla kanapki na drugie śniadanie, powinni zamówić sycący koktajl na mleku.


Lato to jednak i burze, i chłodniejsze dni, w które myślimy o zbliżającej się jesieni. Czasami są one wytchnieniem po tygodniach lejącego się z nieba skwaru, czasami jednak sprowadzają zły nastrój. Na te momenty ratunkiem jest... herbata z malinami: pyszna, rozgrzewająca , która z pewnością nastrój nam poprawi.

Oczywiście w Dzień Dobry Cafe są i kawy (także w wersji na zimno), i herbaty bardzo różne, soki i koktajle z innych owoców, przysmaki śniadaniowe i słodkie drobiazgi. W ciepłe letnie wieczory, w które zasiąść można w kawiarnianym ogródku, z pewnością chętnie sięgniemy też po piwo – w lokalu dostępne są te z oferty browaru Fortuna. Aczkolwiek mimo iż owocowych smaków nie brakuje, malin jeszcze nie ma. Ale kto wie – może kiedyś się pojawią...


Na rozpoczęcie dnia i jego zakończenie, na spotkania w mniejszym lub większym gronie, na maliny w różnej postaci i temperaturze polecamy Dzień Dobry Cafe.

Dzień Dobry Cafe
Duszniki-Zdrój: ul. Juliusza Słowackiego 1/1c (Rynek)
codziennie od 10 do 22
10-15 miejsc w środku, 20-25 - w ogródku letnim