Wrocławski Bazar Smakoszy | Browar Mieszczański | Wrocław

Browar Mieszczański to miejsce szczególne na mapie Wrocławia. Zlokalizowany na osiedlu Huby piękny, dziewiętnastowieczny budynek (czy też właściwie – kompleks budynków) funkcjonował przez ponad 100 lat zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem, tj. jako miejsce, w którym produkowano piwo. 


Produkcji zaprzestano w roku 1996. Opuszczone budynki zaczęły powoli niszczeć i gdyby nie nowy właściciel, czekałby je być może los wielu innych poprzemysłowych opuszczonych obiektów. Na szczęście w roku 2003 Krzysztof Wojtas odkupił obiekty i zaadaptował je na centrum kulturalno-rozrywkowo-szkoleniowe. Od tego czasu Browar zamienił się w przestrzeń szkoleniową, eventową, biurową i teatralną - któż z nas przynajmniej nie słyszał o odbywających się tutaj przedstawieniach Ad Spectatores!

Od pewnego czasu co niedzielę Browar Mieszczański we Wrocławiu zmienia się w gwarną halę targową pełną smakołyków z regionu, kraju i zagranicy, których wspólnym mianownikiem jest wyśmienity smak i zdrowie. Są przeróżne wędliny, pieczywo, sery, wysokogatunkowe herbaty, ekologiczne wina, zdrowe wypieki i dania obiadowe – na miejscu i na wynos.
Bazar odwiedziliśmy w minioną niedzielę. Latem zapewne znacznie bardziej tu gwarno, okres przedświąteczny jednak zapewnił bonus w postaci kiermaszu prezentów.

Obok smakołyków można było nabyć rękodzieło – ładne, nietuzinkowe drobiazgi w sam raz na prezent. Również w najbliższą niedzielę, 18 grudnia, będzie taka możliwość, więc jeśli jeszcze szukacie jakiegoś drobiazgu pod choinkę, zajrzyjcie na Hubską.


Oczywiście odwiedzając Browar, spróbowaliśmy bazarowego jedzenia. Skusiły nas przysmaki znanej nam miejskich wycieczek Kozackiej Chatki (lokal znajduje się na Wejherowskiej). Pyszne bliny z gęstą śmietaną, pierogi i różne inne ukraińskie i krymskie specjały zawsze smakują i można się nimi najeść.

Do picia polecamy przygotowywane na bieżąco soki lub, jeśli wolicie coś na ciepło, aromatyczne herbaty i kawy – stoiska z tymi napojami nigdy nie zawodzą.

Na wynos natomiast, do niedzielnej kawy, kupiliśmy sernik na stoisku z serami cypryjskimi. Ciasto okazało się strzałem w dziesiątkę. Pyszne, aksamitne, z chrupką posypką i owocami pod białkową pierzynką, umiarkowanie słodkie – po prostu wyśmienite! Jeśli będziecie na Bazarze, zakupcie koniecznie!
Wrocławski Bazar Smakoszy
Wrocław: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
w każdą niedzielę

Prześlij komentarz

0 Komentarze