"Pan z Wrocławia? Ja też ze Lwowa" | Lviv | Wrocław

Lubicie placki? A bliny, pielmieni lub klasyczne pierogi?

Jeśli tak i jesteście z Wrocławia (lub we Wrocławiu bywacie), nazwa Lviv z pewnością obiła się Wam już o uszy. Jeśli nie, to przemyślcie raz jeszcze swoje kulinarne upodobania, bo właśnie Lviv może sprawić, że z chęcią po takie potrawy będziecie sięgać.Spośród wielu charakterystycznych dla kuchni ukraińskiej dań szczególnie polecić chcemy Wam placki serwowane w tym lokalu. Niewielkie, miękkie, przygotowane bez mąki, są delikatne i naprawdę wyśmienicie smakują. Spróbujcie w wersji klasycznej, bez dodatków albo z towarzyszącymi: szpinakiem i jajkiem sadzonym lub sosem pieczarkowym.

Fenomenalne są lvivskie pierogi, barszcz ukraiński oraz stanowiące przysmak tak wschodnich domów, jak i carskich pałaców bliny – na słodko lub słono (w tej drugiej wersji z kawiorem, cebulą i jajkiem). Są też sałatki i zestawy obiadowe, wśród których na uwagę zasługuje zwłaszcza podawany w śmietanowo-pieczarkowym sosie ozór wołowy.


Dla miłośników słodyczy idealne będą lvivskie serniki, czyli placuszki serowe z dodatkiem domowej konfitury.

Napić się w Lvivie możecie pysznego piwa – jest Obołoń i Lwowskie 1715 (jedno z lepszych na naszym rynku). Ceny są niewygórowane, obsługa miła, jedzenie świeże i pachnące, podawane dosyć szybko – czego chcieć więcej? Zapraszamy do Lviva!Lviv
Wrocław: ul. Legnicka 25
codziennie od 11:30 do 22, 15-20 miejsc, ogródek letni 8-10 miejsc
placki od 9 zł, pierogi od 9,50 zł, sernik 13,50 zł, zupy od 6 zł, piwo od 7,50 zł, kawa 4 zł, herbata 5 zł

Prześlij komentarz

0 Komentarze