Smacznie i na widoku | Bistro | Szklarska Poręba

Miejsce to było znane mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym Szklarską Porębę już od dawna. Stanowiło znakomitą miejscówkę na chwilę przerwy przy piwie, gdzie z położonego tuż nad główną ulicą tarasu można było zarówno podglądać spacerujących turystów, jak i podziwiać górskie szczyty. Ostatnio przeszło jednak zupełną metamorfozę.

W obecnej formie lokal działa od początku lipca. Wcześniej był to typowy bar piwny, który bronił się przede wszystkim lokalizacją. Lubiliśmy tu przychodzić wieczorem, aby przy szklance bursztynowego napoju podziwiać zachodzące nad Szklarską Porębą słońce. Teraz jednak warto przyjść przez cały dzień, bo Bistro na widoku zaczęło serwować bardzo dobre jedzenie.

Taras położony jest dokładnie nad główną ulicą w Szklarskiej Porębie, ruch pod nami jest więc niemały. W tygodniu przeszkadzają trochę przejeżdżające do przejścia granicznego w Jakuszycach ciężarówki, w weekendy jednak tego problemu nie ma. Jest natomiast mrowie turystów przemieszczających w tę i z powrotem, których obserwowanie może być dla wielu ciekawym zajęciem na długie godziny. Miłośnikom przyrody i gór wystarczy, że podniosą wzrok i wtedy nad dachami miasteczka rozciągnie się znakomity widok na Szrenicę i główny grzbiet Karkonoszy.

Najciekawszą pozycją w menu są piecuchy. Pod tą nazwą kryją się na bieżąco wypiekane bułki z różnym nadzieniem. Standardowa porcja składa się z dwóch sztuk, jeśli więc nie jesteście bardzo głodni, to jest to idealne zamówienie na dwie osoby. Porcje, podobnie jak w całej Szklarskiej Porębie, są tu stosunkowo duże. Nam najbardziej do gustu przypadły piecuchy szpinakowe, idealnie komponujące się ze smakiem Czeskiej Szyszki.

Nie są to jednak wszystkie dania, które możecie tutaj zamówić. W karcie znajdziecie jeszcze m.in.
pieczone żeberka z ziemniaczkami, do których kelnerzy polecają ciemnego Grimbergena, o lekko słodkim smaku, gdzie obok karmelu możemy wyczuć też aromat palonego słodu, gorzkiej pomarańczy, dojrzałych owoców i macerowanych suszonych śliwek. Nieco mniejszy wybór mają amatorzy potraw bezmięsnych, ale zostają im na przykład pierogi.

Podobno są również ciasta. Niestety - nie mieliśmy już na nie miejsca. Może spróbujemy następnym razem?


Bistro na widoku
Szklarska Poręba: ul. Jedności Narodowej 15/1

otwarte od czwartku do poniedziałku od 12 do 20, w piątki i soboty do 21
ok. 20 miejsc, ogródek letni (taras) ok. 20 miejsc
ostatnia wizyta: wrzesień 2019

Publikowanie komentarza

0 Komentarze