La Kaloria | Szklarska Poręba

Szklarska Poręba oferuje turystom szereg zróżnicowanych – tak pod względem wystroju, jak i pod względem zawartości menu – lokali gastronomicznych. Wprawdzie po górskich wycieczkach, wspinaniu się lub bieganiu na nartach (w zależności od pory roku), najczęściej mamy ochotę na porządny obiad, jednak zdarzy się i jakieś leniwe przedpołudnie, gdy najważniejsza jest aromatyczna kawa i świeże domowe ciasto. A i po obiedzie nierzadko o takim deserze zamarzymy.

Wówczas warto wstąpić do La Kalorii. Położony przy ul. 1 Maja lokal wyróżnia się jasną kolorystyką i ciekawymi dekoracjami witryn. Wielbicieli klasycznych kawiarnianych wnętrz lekko zniechęcać może nieco „sterylny”, nowoczesny wygląd kawiarni, ale gwarantujemy, że ma swój urok. Nie w tym jednak należy szukać podstawowych zalet lokalu, ale w menu, które zawiera tylko kilka, ale za to fantastycznych pozycji.

Jak na wizytę w kawiarni przystało, spróbowaliśmy kawy i ciast. Kawa fantastyczna, do tego jest możliwość zamówienia nie tylko klasycznej kawy z ekspresu (która często za szybko się kończy), ale także jej nieco większej wersji. Biorąc zaś pod uwagę rozmiary ciast, zdecydowanie polecamy wybór tej drugiej właśnie. Ciasta bardzo dobre. Próbowaliśmy sernika oraz torciku czekoladowego z wiśniami – obydwa były pyszne i każde możemy polecić. Poza ciastami w ofercie także desery, placuszki z jagodami oraz koktajl truskawkowy.

Polecamy!

Szklarska Poręba: 1 Maja 13, codziennie od 11 do 21