Mazurkowa Chata | Jelenia Góra

Dużo mamy różnych przepisów na dobrą restaurację. Właściciele lokali prześcigają się w tworzeniu oryginalnych ofert – nie tylko kulinarnych, jednak niestety często wydaje się, że zamiast treści ważna jest forma. Są na szczęście takie jeszcze miejsca, gdzie i jednego, i drugiego nie brakuje: w miłej i przyjemnej atmosferze urokliwego wnętrza zjeść możemy naprawdę smacznie.

Jednym z takich miejsc jest Mazurkowa Chata. Restauracja zlokalizowana jest przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze przy wyjeździe na Karpacz. Niepozorny z zewnątrz drewniany budynek zaskakuje gości przekraczających jego progi. Przygotowany z dbałością o szczegóły rustykalny wystrój, ogromna przestrzeń i uśmiechnięta obsługa witają nas już od drzwi.

W menu wiele dań, głównie kuchni polskiej. Specjalnością restauracji jest placek po węgiersku (rzeczywiście przepyszny), jednak spróbować warto również innych dań. Do gustu przypadły nam zwłaszcza pałeczki drobiowe z bardzo dobrym szpinakowym nadzieniem, cepeliny oraz gołąbki. Poza tym w karcie znajdziemy także zupy, godny uwagi jest zwłaszcza rosół z robionym na miejscu makaronem. Własnego wypieku jest także chleb (podawany np. z przepysznym smalcem w formie czekadełka). A na deser koniecznie sernik – tak smaczny, jak ładnie podany. I kawa lub herbata oczywiście.

W pogodne dni i wieczory można przenieść się do ogródka, gdzie towarzyszyć nam będą przepiękne widoki na pobliskie góry. Jeśli jesteśmy z dziećmi, mają sporo miejsca do zabawy: plac zabaw i ogród z pewnością spodobają się maluchom. Jest to również świetne miejsce także na rodzinne przyjęcia – sale Mazurkowej Chaty pomieszczą naprawdę dużo gości. Będąc na dłużej lub tylko przejazdem w Jeleniej Górze lub okolicach, warto zatrzymać się na obiad w Mazurkowej Chacie.

Jelenia Góra: Sudecka 72, codziennie od 10 do 21:30