Ciekawa | Jedlina-Zdrój

Niewielka Jedlina – Zdrój to urocze dolnośląskie uzdrowisko położone nieopodal Wałbrzycha, pomiędzy pasmem Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich.

Sprawiająca wrażenie nieco sennej miejscowość przyciąga spokojem, ciszą i obietnicą wypoczynku. Cóż to jednak za wypoczynek bez dobrej kawy, pysznego ciasta lub przygotowywanego z dbałością o najdrobniejsze szczegóły grzanego wina...?  W celu zapewnienia sobie wszystkich tych (i innych jeszcze) przyjemności, zajrzyjcie do Ciekawej!

Ciekawa to kawiarenka zlokalizowana w pobliżu Domu Zdrojowego, w budynku dawnego Klubu Kuracjusza, a jeszcze wcześniej – Hermann Göring Halle. Poza interesująco i przytulnie umeblowanym wnętrzem do dyspozycji gości jest letni ogródek (wraz ze sceną, która wyposażona w siedziska z miękkimi poduchami i zadaszenie w chłodniejsze wieczory może stanowić wygodne i przyjemne miejsce do relaksu).

 Co w menu? Kawa, zarówno klasyczna, jak i z różnymi dodatkami (np. migdałowa). Ponadto lody i ciasta. Mieliśmy okazję spróbować delikatnego lekkiego ciasta na biszkoptowym spodzie z galaretką i pianką, które bardzo nam smakowało. Wieczorem można wpaść na piwko (i przy okazji obejrzeć mecz), ale można też – na zakończenie spaceru po uzdrowisku – odpocząć przy grzanym winie, którego smak podkreślają goździki i cytrusy.

W Ciekawej można zjeść także obiad. Tutaj z pewnością godny polecenia jest pstrąg wędzony w … maleńkiej lokomotywie postawionej przed wejściem. Wprawdzie nie próbowaliśmy jeszcze, ale wyglądał naprawdę znakomicie!

Ciekawa to „klubogaleria”, zatem poza strawą dla ciała znajdzie się i coś dla duszy. Na przykład książki, których wewnątrz jest dość dużo lub tzw. „spotkania z kulturą”, które odbywają się w lokalu co pewien czas i stanowią okazję do spotkania naprawdę ciekawych ludzi. Warto odwiedzić!


Jedlina-Zdrój: pl. Zdrojowy 4, codziennie od 16 do 22, w soboty i niedziele od 13

Publikowanie komentarza

0 Komentarze