Szklarka Bistro | Szklarska Poręba

Na dworcu kolejowym zawsze chyba sprawdza się lokal gastronomiczny. Czy to latem, czy zimą, wczesnym rankiem czy późnym popołudniem, w oczekiwaniu na pociąg czy po wyjściu zeń – zawsze mamy ochotę na kawę, herbatę, zimną colę lub drobną przekąskę. 


Dlatego też cieszy nas każda kawiarenka, każdy bar dworcowy, najmniejszy nawet kiosk z przekąskami w takiej lokalizacji. Nic zatem dziwnego, że - już jakiś czas temu - radość sprawiła nam niezmierną (i, jak się później okazało, nie tylko nam) Szklarka Bistro, która powitała nas któregoś ranka w Szklarskiej Porębie Górnej.


Ładny, lecz do tej pory pusty budynek dworca oferujący napoje z automatu, zwabił nas zapachem świeżo zaparzonej kawy, a z okienka kasowego wesoło mrugała lampka, w świetle której krzątała się obsługa...

Od tej chwili minęło już trochę czasu (właściwie rok, więc przy okazji składamy Szklarce najlepsze życzenia), lokal jest coraz popularniejszy, ma coraz bogatszą ofertę gastronomiczną (i nie tylko), jedynie obsługa pozostaje bez zmian – zawsze miła i uśmiechnięta. Bistro, jak na bistro przystało, oferuje kawę (bardzo dobrą), herbatę (ale jak zaparzaną!), teraz na przykład w wersji na zimę – naprawdę warto spróbować, gorącą czekoladę, kakao, przeróżne zimne napoje, piwo rozmaite i oczywiście przekąski.


Do kawy i herbaty pasują ciasta i ciasteczka, które również w bistro dostaniemy. Można też zjeść coś na słono, m. in. pieczone ziemniaczki, tosty (w kilku wariantach), pierogi, grillowaną kiełbaskę i smażony ser w bułce (pycha).

Jedzenie świeże i smaczne, w bogatym menu znajdzie dla siebie coś i ten, kto oczekując na pociąg chciałby coś pogryźć z nudów, i ten, kto z górskiej wędrówki poszedł prosto na dworzec i musi się wzmocnić odpowiedniej wielkości posiłkiem. Ceny naprawdę niewysokie (kawa i herbata na przykład za 5 – 6 zł, a gotowane pierogi za 12zł), a jakość pierwszorzędna.

Gdy Szklarka Bistro startowała, uznaliśmy, że to naprawdę świetny pomysł i nadal jesteśmy tego zdania. Jest miło i przytulnie, dworzec wydaje się jeszcze ładniejszy, a wycieczki w góry mniej trudne. Jeśli wysiadacie lub wsiadacie na stacji Szklarska Poręba Górna, koniecznie zajrzyjcie do Szklarki Bistro. Póki zima jakoś się trzyma, polecamy miejsce w namiocie z widokiem na Szrenicę i pysznego grzańca!


A tu jak o Szklarka Bistro "walczyli" alianci z Wehrmachtem podczas Rajdu Arado 2015.
Szklarska Poręba
ul. Dworcowa 10 (dworzec kolejowy Szklarska Poręba Górna)
codziennie od 8 do 20


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. No to ja się wypowiem... Szklarska Poręba, turyści, stacja... ładnie i pięknie... ale jedno mnie tam odraziło... ceny i małe porcje... Kawa z mlekiem to nie mleko zabarwione kawą... Wiem, że zawsze znajdą się łosie i coś kupią, ale studencka za 13 zeta ...???!!!??? sorka kopsnę się na euro-nysie do Czechów i kupie taniej...a ser smażony u Czechów bez porównania. .. a i wycieczkę sobie zrobię... Piwo za 7 zł za małego bączka... to dużo za dużo... Takie Samo na deptaku w Świeradowie za niecałe 3 zł... i wiem co mówię bo handlowałem tym samym w schronie. Ceny jak dla mnie nawet bardziej zaporowe niż w schroniskach wyżej.
    Z pełnym szacunkiem ale ogarnijcie w Szklarce ceny, porcje niech równe będą i żeby nie trzeba było szukać tego tosta na talerzu a będzie git. a na kawie wzorki nie sa potrzebne jak jest na wypasie. Tylko do czekolady nie przyczepię się.
    Ode mnie konstruktywnie. Z pozdrowieniami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szklarka bistro to jedno z moich ciekawszych odkryć ostatniego roku. Miejsce, w którym się znajduje, wystrój, klimat tam panujacy, pyszna kawa, ciasto miodowe i biblioteczka z książkami na podróż - to wszystko sprawiło, że to miejsce zapadło mi w pamięci bardzo, bardzo pozytywnie i że wrócę tam na pewno:) Polecam!

    OdpowiedzUsuń