Casa Italiana | Wrocław

Miejsc z włoską kuchnią na Dolnym Śląsku nie brakuje, toteż nic dziwnego, że co rusz takiej właśnie próbujemy.
Zobacz gdzie już byliśmy: kuchnia włoska na Smaki Dolnego Śląska.
Dzisiaj na naszym blogu jedna z włoskich restauracji we Wrocławiu – Casa Italiana, znana też przez wielu pod nazwą "Pizza u Włocha".


Lokal mieści się przy ul. Więziennej w miejscu, w którym wcześniej było już kilka różnych pomysłów na „światowe” kuchnie, jednak chyba dopiero właśnie włoska się sprawdziła. Wewnątrz przytulnie, choć trochę ciemno, które to wrażenie potęgują bordowe kanapy; niezbyt włosko, ale nie nieprzyjemnie.

Stolików wewnątrz jest niewiele. Latem wystawiany jest ogródek, w którym wprawdzie nieco ciasno, ale i tak miło się siedzi. Gdyby jeszcze tylko jego podłoga nie chwiała się tak przy każdym kroku nawet wątłej kelnerki...

Menu bogate.

Poza pizzą (w wielu różnych wariantach) można zamówić makarony zapiekane i pasty, a także "zwykłe" dania, na przykład polędwiczki, a ostatnio także steki. Są też przystawki i zupy. Jest piwo, wino, soki, kawa oczywiście i herbata, obecnie także sezonowe napoje rozgrzewające (polecamy zwłaszcza Imbir Imbir) podawane w niewyrafinowanej acz ciekawej dekoracji.


Wróćmy jednak do jedzenia. Pizza jest smaczna. Największą jej zaletą jest cienkie ciasto, tak jednak przygotowane, że nie trzeba używać sztućców i można spokojnie wziąć kawałek pizzy do ręki, bez obawy, że złamie się i spadnie nam – oby! - na talerz.

Makarony zapiekane są dość dobre, nieco ciężkie, bo zbyt tłuste, jednak w smaku niczego im nie brakuje. W przeciwieństwie do nich pasty są lekkie, do tego równie smaczne i bogate w składniki. Próbowaliśmy między innymi tagliatelle z łososiem, w którym tego łososia było naprawdę całkiem sporo.Porcje są duże, obiadowe. Smaki właściwie standardowe, zarówno w przypadku pizzy, jak i makaronu; nie ma w karcie dania, które zadziwiałoby zestawieniem składników lub zaskakującymi dodatkami. Czy to minus, czy plus – oceńcie sami. Nam nie przeszkadza.

Czas oczekiwania bardzo różny, zależny od liczby gości – zdarzało nam się czekać ponad pół godziny, ale bywają dni, kiedy jedzenie dostaje się maksymalnie w ciągu kwadransa od złożenia zamówienia. Różna też jest obsługa, kelnerzy zdecydowanie milsi od kelnerek, bardziej zwracają uwagę na gości.


Warto zaznaczyć jeszcze, że Casa Italiana często kusi promocjami i obniżkami i można zjeść przyzwoite jedzenie w dość dobrej cenie. Jest we Wrocławiu wiele miejsc serwujących dobrą pizzę, Casa Italiana wprawdzie nie wyróżnia się przy nich szczególnie, jednak też nie odstaje. Zachęcamy do odwiedzenia.


Casa Italiana
Wrocław: ul. Więzienna 5B
codziennie od 12 do 23

Publikowanie komentarza

0 Komentarze