Love & Chocolate | Wrocław

Jakie miejsce najczęściej jest odwiedzane we Wrocławiu, zarówno przez turystów, jak i przez mieszkańców podczas świątecznych i niedzielnych spacerów? 


Aczkolwiek jednoznacznej odpowiedzi udzielić trudno, można zaryzykować stwierdzenie, że jest to Ostrów Tumski i Wyspa Piasek. Jedną z piękniejszych tam budowli jest bez wątpienia gotycki kościół Najświętszej Marii Panny na Piasku. Mimo że posiada wielowiekową burzliwą i ciekawą historię, najbardziej znany jest wrocławianom i odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska turystom z czynnej prawie przez cały rok ruchomej szopki (teraz, po ekspozycji świątecznej, figurki powędrowały do czyszczenia, konserwacji i naprawy, jednak już w maju przynajmniej część z nich wróci na swoje miejsce).Wybierającym się w tamte okolice, pragniemy polecić niewielką kawiarnię zlokalizowaną naprzeciw tego kościoła: Love & Chocolate. Fenomenalna czekolada, zdaniem wielu najlepsza nie tylko we Wrocławiu. Bardzo dobra kawa, a do niej przeróżne smakołyki. Spróbowaliśmy rogalika i czekoladowe ciasteczka. Obydwa produkty zostały podane na ciepło. Były przepyszne, świeże i pachnące, o delikatnym czekoladowym smaku.

W ofercie tych słodyczy oczywiście jest znacznie więcej. Można na przykład zamówić kawałek tortu, a jeśli ktoś ma ochotę – torcik w całości. Jest tiramisu, mus owocowy, a także tradycyjne ciasta, jak na przykład sernik. Można również kupić lody (Polish Lody, te słynne, po które kolejki ustawiają się kolejki na pl. Bema). Wypieki są nie tylko bardzo dobre, pięknie także wyglądają.

Ciasteczka są umieszczone w przezroczystych naczyniach, rogaliki kuszą z talerzyków ustawionych na ladzie, a za szkłem można podziwiać misterne zdobienia tortów. Całości wrażeń organoleptycznych dopełnia unoszący się w kawiarence zapach czekolady. Doprawdy, trudno się oprzeć...


Oczywiście ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również otoczenie, w którym czynność tą wykonujemy. W Love & Chocolate jest uroczo. Jest złoto, dużo luster, stylizowane meble, ale także designerskie lampy. I to wszystko współgra ze sobą i tworząc harmonijną całość sprzyja chwilom wytchnienia, relaksu i odpoczynku w tym pięknym i tajemniczym zakątku Wrocławia.

Rozglądając się we wnętrzu zauważyliśmy również, że można tutaj zjeść nie tylko na słodko, ale i na słono. O tym jednak, co można zamówić i jak smakują zestawy śniadaniowe i dania lunchowe, napiszemy być może innym razem...


Love & Chocolate
Wrocław, Wyspa Piasek: ul. Św. Jadwigi 10/1a
od wtorku do niedzieli od 10 do 19, w soboty i niedziele do 20

Prześlij komentarz

0 Komentarze