Kuźnia Smaku | Jelenia Góra

Prawdziwe domowe jedzenie, miła atmosfera i ciepły klimat to z pewnością takie cechy restauracji, które zagwarantują jej nie tylko stałych klientów, ale także ciągły napływ nowych smakoszy.


To jednocześnie zalety, jakimi odznacza się Kuźnia Smaku – zlokalizowana na jeleniogórskim Rynku restauracja, do której zajrzeliśmy w zeszłym tygodniu.

W progu przywitał nas zapach pysznego jedzenia, który spotęgował wrażenie przytulności wykończonego drewnem wnętrza. Zajęliśmy miejsca na jednej z kilku znajdujących się wewnątrz drewnianych ław. Momentalnie zjawiła się obsługa i otrzymaliśmy – bardzo ładne zresztą – karty dań. W nich spora różnorodność, zarówno w zakresie smaków, jak i cen.


Wybraliśmy pierogi z kapustą i grzybami oraz polecany tego dnia placek ziemniaczany z mięsnym gulaszem. Pierogi były smaczne, miały idealny farsz – świeży, dobrze przyprawiony. Ciasto było może nieco za grube, ale to niedociągnięcie rekompensował smak całości okraszonej pysznymi skwarkami. Placek po węgiersku był znakomity. Przygotowany na bieżąco (a nie odgrzewany, co jest niestety nadal jeszcze częstą praktyką w naszych lokalach), z dodatkiem czosnku, dobrze przyprawiony, a do niego przepyszny gulasz. Obok miękkiego i soczystego mięsa (wieprzowina) w sosie pływały jeszcze grzybki.Jako że był zimny i deszczowy wieczór, postanowiliśmy nieco rozgrzać zziębnięte nosy i dłonie ciepłym napojem. Zamówiliśmy grzane piwo, które w Kuźni Smaków również jest niepowtarzalne. Podany w dużym kuflu z grubego szkła grzaniec był przepyszny, a dodatkowo cieszył oko wyglądem (co możecie sprawdzić sami na umieszczonych na blogu zdjęciach).


Nie była to nasza pierwsza wizyta w Kuźni Smaków, ale jedzenie było jak zwykle na najwyższym poziomie oraz starannie i ładnie podane. Ceny nie są wygórowane (chociaż zdarzają się dania znacznie droższe od przeciętnej tutaj kwoty ok. 23 zł za obiad), a jedzenie naprawdę smaczne, w dodatku nie czeka się na nie zbyt długo.

Bardzo dobra restauracja w samym sercu przepięknej Jeleniej Góry.

Kuźnia Smaku
Jelenia Góra, plac Ratuszowy 34
codziennie od 11 do 22