Machina Organika | Wrocław

Kuchnia wegetariańska lub wegańska rzadko jest wiodącą kuchnią restauracji. Zwykle dania wegańskie, o ile szefowie kuchni w ogóle się na nie decydują, stanowią nikłą część oferowanych potraw, zajmując jedną lub dwie pozycje w menu.


Właściciele restauracji Machina Organika jednak zaryzykowali i zdecydowanie można uznać, że ryzyko się opłaciło, a przedsięwzięcie się powiodło. Ograniczona pozornie oferta lokalu daje szereg możliwości popróbowania dań zupełnie różnych od tych, które przygotowujemy i spożywamy zazwyczaj.

Machina Organika mieści się przy skrzyżowaniu ul. Ruskiej i Kazimierza Wielkiego. Turkusowa fasada przyciąga spojrzenia mieszkańców i turystów, z wnętrza zachęcająco mrugają światła umieszczonych nad barem nowoczesnych w formie lamp.Lokal serwuje dania wegańskie, część z nich to dania witariańskie. Śniadaniowe, lunchowe, obiadowe. Można zamówić coś na słono lub na słodko, są ponadto zdrowe desery i pożywne koktajle.

Zgodnie z witariańską ideą znaczna część potraw przygotowywana jest w niskiej temperaturze, bez gotowania, co gwarantować ma zachowanie maksimum wartości odżywczych zawartych w używanych składnikach. A wśród tych składników przede wszystkim nic przetworzonego (i oczywiście nicpochodzenia zwierzęcego).


Machinę zdecydowaliśmy się odwiedzić w godzinach porannych, aby spróbować oferowanych tu śniadań.

Z wielu bardzo różnych możliwości wybraliśmy dwa zestawy: Marrakech i Saint Tropez. Pierwszy z nich obejmuje grzanki, buraczany hummus, grilowane warzywa (papryka, cukinia i czerwona cebula), surówkę oraz kaszę z zielonym ogórkiem. Drugi zestaw jest owocowy, przygotowany bardziej na słodko. W jego skład wchodzą: sałatka owocowa (truskawki, gruszki, jabłka, ananas), truskawkowy twarożek z muesli (chociaż tutaj zaskoczenie – wcale nie jest słodki) oraz konfitura wiśniowo-daktylowa oraz grzanki.

Zestawy były duże, dania sycące, świeże i bardzo smaczne. Jeśli ktoś woli inne śniadanie, ma w czym wybierać - można zamówić na przykład owsiankę lub jaglankę (również w wersji słodkiej) albo naleśniki.


Do śniadania można zamówić kawę lub jedną z aromatycznych herbat o wielu bardzo różnych smakach, od tradycyjnej czarnej przez różaną po czekoladowo-miętową.

Na uwagę zasługuje estetyka podania potraw. Ceny są niewygórowane; z uwagi na fakt, że wszystkie dania są przygotowywane na bieżąco, należy liczyć się z nieco dłuższym niż standardowy czasem oczekiwania. Ale z pewnością warto. Fantastyczne miejsce nie tylko dla miłośników wegańskiej kuchni.

Machina Organika
Wrocław, ul. Ruska 19
codziennie od 7:30 do 21, od piątku do niedzieli od 9, w piątki i soboty do 22

Publikowanie komentarza

0 Komentarze