Cukiernia Cafe Łukowa | Świdnica

Maj to słońce i ciepłe powietrze, delikatna zapowiedź zbliżających się wakacji. To także czas, kiedy mija nam ochota na ciężkie przekładane kremem ciasta i rozmaite grzańce. W ich miejsce wybieramy lekkie jogurtowe desery, kruche ciasteczka i sałatki owocowe. 


Tych nie brakuje w menu współczesnych kawiarni, które prześcigają się w zdrowych pomysłach na zaspokojenie głodu słodyczy i oferują przeróżne przysmaki nie tylko łaskoczące mile podniebienie, ale i dostarczające nam jakże potrzebnych witamin i składników mineralnych. I dla zdrowia, i dla urody.

Takie właśnie propozycje znajdziemy w Łukowej – ślicznej cukierni z tradycjami zlokalizowanej własnie przy ul. Łukowej w Świdnicy.


Cukiernia Łukowa zapewne większości mieszkańców tego uroczego dolnośląskiego miasta kojarzy się przede wszystkim z kusząco pachnącymi i wyśmienicie smakującymi jagodziankami – na te niewątpliwie należy się tam wybrać, jak tylko rozpocznie się "jagodziany" sezon.

Poza tym jednak w ofercie znajdziemy mnóstwo innych smakowitości – tradycyjne ciasta, ciastka, kruche babeczki z kremem i owocami i wiele innych.


Od pewnego czasu w górnej części sklepiku-cukierni funkcjonuje niewielki lokal, w którym możemy zjeść jakąkolwiek ze sprzedawanych tutaj słodkości, ale który oferuje ponadto także dużo deserów fit. Delikatne jogurtowe kremy i pianki do aromatycznej kawy, granola na drugie śniadanie, świeżo wyciskane soki (zielone, czerwone i pomarańczowe; owocowe i warzywne), które można "doładować" różnymi zdrowymi składnikami i owocowe desery na przekąskę – tym własnie kusi Łukowa starych i nowych klientów dzisiaj.


Właśnie granolę i jogurtowy krem z truskawkowym musem zamówiliśmy przy okazji naszej tam wizyty, a do tego dwie czarne kawy. Poza nimi w ofercie znaleźć można także inne kawowe propozycje oraz herbaty. Delikatne, idealne na ciepły słoneczny dzień desery zapewniły nam dobre samopoczucie, dla którego nie bez znaczenia był także przyjemny dla oka wystrój lokalu i uśmiechnięte twarze wielu zadowolonych klientów (nie tylko z powodu smaku, ale i przystępnych cen).


Miejsce zdecydowanie polecamy wszystkim, zwłaszcza turystom, bo mieszkańcy zapewne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Łukowa jest gwarancją znakomitego smaku!

Cukiernia Cafe Łukowa
Świdnica: ul. Łukowa 8, codziennie od 8 do 19