Lotos | Kamienna Góra

Wśród wielu przeróżnych miejsc na dolnośląskiej mapie kulinarnej są miejsca magiczne. Takie, które zabierają nas do innego świata, dają do myślenia, skłaniają do refleksji i napełniają dobrą energią.


Jednym z nich jest Kawiarnia i Galeria Lotos w Kamiennej Górze.

Przestępując próg tego niepozornego (z zewnątrz) lokalu trafiamy do przytulnego mieszczańskiego saloniku, w którym przy niewielkim stoliku w rogu możemy zanurzyć się w miękkim fotelu lub zasiąść na wygodnym krześle przy stole nieco większym, a decyzję o miejscu uzależnić od celu przyjścia.
To pierwsze bowiem idealnie nadawać się będzie na aromatyczną kawę, pyszny deser lub zimne piwo, drugie natomiast – na któreś ze smacznych obiadowych dań, na przykład pierogi.

Niezależnie jednak od tego, gdzie usiądziemy i czym będziemy się delektować, na pewno uwagę naszą zwróci niebanalny wystrój, a zwłaszcza rozmaite dzieła twórców bardziej i mniej znanych. Grafiki, obrazy i wiele pięknych przedmiotów z duszą. Czasami możemy także trafić na jakiś autorski wieczór i posłuchać wierszy lub pisarskich zmagań z zawsze interesującą i wartościową książką.

Wprawdzie podczas naszych odwiedzin w Kamiennej Górze nie miało miejsca żadne dodatkowe wydarzenie, jednak nie żałujemy, że trafiliśmy do Lotosu. Zaszliśmy tam w późne majowe popołudnie i zamówiliśmy kawę, kruche babeczki z bitą śmietaną i owocami oraz domowy serniczek.Kawa w ślicznych filiżankach naprawdę inaczej smakuje, a spożywany w miłej atmosferze - na którą składa się tak wystrój, jak i serdeczność właścicielki - deser na długo pozostaje w pamięci. Także dlatego, że obydwie spróbowane przez nas słodkości były bardzo smaczne (choć gdyby należało dokonać wyboru, z pewnością palma pierwszeństwa przypada rozpływającemu się w ustach sernikowi).


Lokal działa od 1986 roku i przez wszystkie te lata czaruje nastrojem, emanuje spokojem i dostarcza artystycznych i kulturalnych przeżyć. Jeśli nie byliście, zajrzyjcie koniecznie, a jeżeli zdarzyło Wam się już odwiedzić Lotos, nie zapominajcie o nim!

Kawiarnia Lotos
Kamienna Góra: ul. Władysława Broniewskiego 6
codziennie od 11 do 22, w dni wolne od 12