Pralinka na deptaku | Mount Blanc | Karpacz

Spacerując niedawno deptakiem w Karpaczu rozczarowaliśmy się nieco ofertą gastronomiczną. Lokali wprawdzie wiele, zróżnicowane (choć przeważają te w góralskiej stylizacji) i na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie będzie problemu z wyborem.

Po dokładnym jednak przyjrzeniu się ofercie poszczególnych punktów doszliśmy do wniosku, że nie ma tutaj nic ciekawego. Przede wszystkim plastikowe kufle, papierowe talerze i kubeczki, a do tego wysokie ceny i jedzenie nie zawsze tak smaczne, jak zapewnia obsługa…

W efekcie realizując zamiar wypicia dobrej kawy, zdecydowaliśmy się na "sieciówkę", czego nie robimy często. I tak trafiliśmy do Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Jedyny w naszym województwie lokal tej sieci zdecydowanie warto odwiedzić.Ciemne, czekoladowe wnętrze lub przyjemny ogródek usytuowany właściwie w środkowej części deptaku – można usiąść, gdzie wygodnie i próbować kawowych i czekoladowych pyszności. Przede wszystkim polecamy kawę. Pyszna, aromatyczna, świeża i ładnie podana. Do tego przeróżne ciasta, desery, pralinki… dla każdego coś się znajdzie.

Szczególnie Waszą uwagę chcemy zwrócić na kawowo-czekoladowe zestawy, w których znajdziemy kilka drobiazgów (np. pralinkę, mini-deser lodowy, ciasteczko), pozwalających zapoznać się z dostępnymi w lokalu smakami. Takie właśnie zamówiliśmy i nie żałujemy. Sami zobaczcie!Są także różne sezonowe przysmaki, na przykład koktajle lub czekolady owocowe. Największym atutem miejsca jest prawdziwa, przepyszna, gęsta, belgijska czekolada i to w tylu różnych odmianach, że trudno podjąć decyzję.

Na szczęście możemy się zastanawiać do woli, bo kelnerki spokojnie czekają na nasze wezwanie – na stolikach znajdują się małe urządzenia, dzięki którym możemy poprosić obsługę o przyjęcie zamówienia lub wystawienie rachunku. Gadżet całkiem przydatny, nieczęsto jeszcze spotykany w naszych lokalach. Mimo to jednak momentami czeka się długo – nieco zbyt długo. Ale to jedyny minus, jaki jesteśmy w stanie wskazać.


Ceny nie są niskie, ale w stosunku do jakości, a nawet – ilości, adekwatne. Zdecydowanie jeden z lepszych lokali na deptaku w Karpaczu.


Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc
Karpacz: Konstytucji 3 Maja 45 A
codziennie od 10 do 20
40-50 miejsc, ogródek letni 15-20 miejsc

Publikowanie komentarza

2 Komentarze

  1. Mmm ile dobroci! Na pewno się tam wybiorę :D
    www.missplanner.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie tak jest. Szkoda wielka, że w karpaczu naprawdę nie ma co zjeść.

    OdpowiedzUsuń