P.K.P. Pyszne Kurcze Pyszne | Gliwice

Dzisiaj mamy nie lada gratkę dla wszystkich, którzy lubią lokale z pomysłem, dobre jedzenie i …pociągi.


Zapraszamy do P.K.P. w Gliwicach!

Gliwice to położone na Górnym Śląsku miasto, które warto odwiedzić z co najmniej kilku powodów. Piękna zabudowa, interesujące zabytki, najkrótsza w Polsce (a może i Europie) linia tramwajowa, słynna drewniana radiostacja i liczne muzea zapewnią rozrywkę na kilka dni.

My odwiedziliśmy Gliwice w ubiegłym miesiącu i miasto zrobiło na nas pozytywne wrażenie. Będąc w Gliwicach, na obiad wybraliśmy się – jak na miłośników szynowego transportu publicznego przystało – do P.K.P.

Skrót wprawdzie pochodzi od nazwy Pyszne Kurczę Pyszne, ale skojarzenie z pociągami nie jest przypadkowe.Przed wejściem mrugają do nas kwiatki z rabatek ułożonych na podkładach kolejowych, zaś po wejściu trafiamy do innego świata. Świata, w którym pociągi są najważniejsze.

Wzdłuż ścian lokalu ułożono tutaj 120 metrów torów, po których poruszają się modele kolejki, w tym między innymi duża lokomotywa z wagonem towarowym, którym do naszych stolików dowożone są zamawiane napoje. Można też spotkać tramwaj – słynną gliwicką „czwórkę”.


Wokół mnóstwo modeli lokomotyw, kolejek, wagonów, do tego liczne pamiątki związane z koleją; wystrój bowiem nawiązuje do historii wąskotorówki Gliwice-Racibórz. Nie zdziwi was zatem, że dania w menu też swoimi nazwami jak: śledź kolejarza czy pociąg do jelenia.

Ale są także polędwiczki po gliwicku i kufel raciborski, które to dania zamówiliśmy my i do dzisiaj nie możemy zdecydować, jakie z tych dwóch bardziej nam smakowało. Wszystko świeże i smaczne, ładnie (i z pomysłem) podane, a porcje całkiem słuszne. Ceny niewygórowane, a do tego przemiła obsługa.W karcie dań dużo potraw z kurczaka, zupy (szpinakowa, rosół, bocznica), są także specjalne dania dla dzieciaków (te jednak i tak są tak zaabsorbowane kolejką, że mało zwracają uwagi na jedzenie). Wszystko to razem sprawia, że możemy tylko żałować, że Gliwice tak daleko od Wrocławia leżą, bo w przeciwnym wypadku częściej moglibyśmy odwiedzać ten świetny lokal!
P.K.P. Pyszne Kurcze Pyszne Restauracja
Gliwice: Jasnogórska 14A
codziennie od 10 do 22, w weekendy od 12
60-80 miejsc, ogródek letni 30-40 miejsc
Prześlij komentarz

0 Komentarze