Etcetera Resto Bar | Kudowa-Zdrój

Kulinarną mapę Dolnego Śląska urozmaicają pojawiające się od pewnego czasu resto-bary (określane także jako restobary lub resto bary). Zastosowanie tej niewątpliwie mało polskiej nazwy ma na celu podkreślenie złożonego, niejednorodnego czy może pośredniego charakteru lokalu – trochę w nim z restauracji, a trochę z baru. I takie właśnie miejsce odwiedziliśmy jakiś czas temu w Kudowie-Zdroju.

Etcetera Resto Bar, bo o nim właśnie mowa, znajduje się przy Parku Zdrojowym. Poza miejscami wewnątrz można skorzystać – gdy pozwala na to pogoda – z ogródka letniego. Serwowane tutaj są i dania obiadowe, i desery. Spróbowaliśmy tylko słodkiej części oferty, toteż o niej parę słów.

Chwalą się, że mają najlepszą kawę w mieście. I może coś w tym jest, bo rzeczywiście nam smakowała. Do kawy spory wybór rozmaitych słodkości, smaczne ciasta, lody, jogurt z musem i nieco zdrowsze owocowe sałatki dla tych, co dbają o linię i eliminują z diety cukier. My do tych ostatnich się nie zaliczamy i spróbowaliśmy nieba w gębie – czekoladowego ciasta bez mąki, na prawdziwej czekoladzie. Naprawdę polecamy, bo smakuje wyśmienicie i rzeczywiście po pierwsze wyczuwalny jest brak mąki (ciasto jest zupełnie inne), po drugie – ta prawdziwa czekolada.

Poza tym zamówiliśmy również – ogromny, jak się później okazało – deser: leśne tiramisu. Przygotowany z biszkoptów i mascarpone, z dodatkiem malin, porzeczek i borówek amerykańskich (choć w menu zaręczają, że będą jagody i jeżyny) i odrobiną czekolady. Przepyszny; nie zaszkodziła mu nawet ta drobna podmiana owoców.

Zaznaczyć też warto, że wszystko było ładnie podane. Do tego bardzo sympatyczna załoga (przynajmniej my na taką trafiliśmy) i przyjemny dla oka wystrój. Zdecydowanie warto zajrzeć!


 Kudowa-Zdrój: ul. Zdrojowa 41A, codziennie od 10 do 23, w piątki i soboty do 24.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze