Amaretto Gelato Cafe | Świdnica

Świdnickie giełdy staroci przyciągają wielu wystawców, sprzedających, mnóstwo kupujących i tych, którzy tylko oglądają wystawione na rynku piękne przedmioty z duszą. Nierzadko podziwiając, dokonując wyboru lub rozkoszując się pięknem nabytego drobiazgu, lubimy przysiąść na moment i na przykład napić się kawy. Na szczęście w Świdnicy kawiarenek jest niemało. My odwiedzając ostatnio miejscowość przy okazji jednej z takich giełd, zawitaliśmy do niewielkiego lokalu – Amaretto Gelato Caffe.

Najpierw trochę bez przekonania – wystrój wprawdzie całkiem udany, ale nowoczesny, trochę plastikowy. Zwykle bardziej przekonujące są dla nas „babcine” kawiarenki lub cukiernie o wieloletniej tradycji, jednak tym razem postanowiliśmy zasiąść w plastikowych krzesełkach i z ogródka letniego przypatrywać się giełdowemu życiu. I była to dobra decyzja, bo do Amaretto naprawdę warto przyjść.

Na co? Na dobrą, aromatyczną kawę (wenecka cafe del doge – takiej nie ma w żadnym innym świdnickim lokalu). I na ciasta, których spróbowaliśmy i bardzo nam smakowały. Na wino, shake'a lub herbatę. Ale przede wszystkim na przygotowywane według włoskiej receptury przepyszne lody. Dodamy jeszcze, że mimo sporego ruchu nie było specjalnych problemów z obsługą. I ceny całkiem przyzwoite. Gorąco polecamy!


Świdnica: Rynek 23, codziennie od 10 do 20

Publikowanie komentarza

0 Komentarze