Kawka i tost | Szugar Bejb Cafe | Wałbrzych

W Wałbrzychu nie tak łatwo znaleźć, zwłaszcza w centrum, miejsce z pysznymi, sycącymi przekąskami, dobrą kawą i smakowitymi, cieszącymi oczy i podniebienie, deserami.

Nam się to jednak udało – pod numerem 4 przy al. Wyzwolenia zlokalizowana została niewielka, klimatyczna kawiarenka: Szugar Bejb Cafe, do której trafiliśmy kilka dni temu.


Po zamknięciu drzwi oddzielających nas od ruchliwej ulicy znaleźliśmy się w przyjemnym, wypełnionym ładnymi przedmiotami wnętrzu. Naszą uwagę przykuła śliczna stylizowana zastawa. Zamówiliśmy kawę (i mogliśmy się jej napić z takich ładnych filiżanek, jak możecie zobaczyć na zdjęciu). Jako że byliśmy głodni, zamówiliśmy tosty. W ciągu niespełna kwadransa na nasz stolik trafiły zarumienione, ciepłe kanapki ze świeżymi warzywami i dodatkiem sera oraz szynki. Smaczne i niedrogie – kosztują 4,99zł.

Ale doskonała kawa i znakomicie radzące sobie z niewielkim głodem kanapki to nie wszystko. W ofercie lokalu bowiem znajdują się jeszcze, a może – przede wszystkim – lody i ciasta własnego wyrobu. Te ostatnie, wystawione w witrynie, obok zdrowych deserów jogurtowych, wyglądają tak, że trudno im się oprzeć. Są przeróżne, z dodatkiem owoców bądź zupełnie bez nich, z kremem, bitą śmietaną lub bezową pierzynką...

Kawa jest nie tylko czarna – można zamówić m.in. latte lub capuccino, to ostatnie także w wersji XXL. Są rozmaite herbaty, zdrowe, świeżo wyciskane soki owocowe, smoothie i musy owocowe. Naprawdę jest tutaj czym poprawić sobie samopoczucie lub świętować jakieś – bardziej lub mniej przełomowe – życiowe wydarzenie; przyjść ze znajomymi na ploteczki lub z sympatią na randkę, uczcić zdany egzamin lub po prostu – odetchnąć po lekcjach, zajęciach lub pracy.

Miłe i przyjemne miejsce, z którego nie chce się wychodzić. Zachęcamy do odwiedzenia!

Sugar Bejb Cafe
Wałbrzych: Aleja Wyzwolenia 4
od poniedziałku do piątku od 9 do 19
10-15 miejsc