Pizza przy parku | Pizza nel Parco | Wrocław

Tydzień temu zachęcaliśmy Was do szukania miejsc z najlepszą pizzą nie tylko we Wrocławiu. Jeśli natomiast właśnie w stolicy Dolnego Śląska poczujecie ochotę na pizzę, zajrzyjcie do przytulnej Nel Parco, która oferuje jedną z najlepszych, naszym zdaniem, we Wrocławiu.


Lokal jest niewielki, klimatyczny. Położenie obok Parku Szczytnickiego powoduje, że staje się miejscem zakończenia wielu niedzielnych spacerów. Dlatego też radzimy zarezerwować wcześniej stolik, zwłaszcza w weekend.

Wnętrze jest czyste, ładne i stylowe, widać sporą dbałość o szczegóły i dobór sezonowych dodatków. Zimą ogrzewa nas kominek, latem możemy korzystać z dosyć sporego ogródka przed lokalem. Zawsze – zamówić wyborne jedzenie.

Jaka jest pizza w Nel Parco? Pyszna i świeża. Na cienkim, chrupiącym cieście rozłożone są smaczne dodatki, których nigdy nie jest mało. Nie jest ich też zbyt wiele, dzięki czemu udaje się uniknąć wrażenia „przeładowania”.


Na podkreślenie zasługuje fakt, że bardzo dobre są nie tylko warzywa, ale też szynka, kiełbasa i mięsa, co nie jest przecież w pizzeriach regułą. Wśród wielu przeróżnych rodzajów pizzy znajdują się smaki najbardziej tradycyjne oraz takie, do których nie jesteśmy bardzo przyzwyczajeni. Można więc zamówić np. margheritę, prosciutto czy capricciosę, ale również autorskie połączenie składników w pizzy nel parco lub Lardo e gallinacci – pyszną z boczkiem, kurkami i sosem śmietanowym.

Oczywiście w menu jest nie tylko pizza. Są i inne włoskie przysmaki, dla dbających o linię i zdrowie – pyszne sałatki, których porcje są wystarczające, by się najeść. Na rozgrzanie zimą polecamy zupy.Do picia kawa i herbata (w zimowej wersji herbata z przyprawami i lekkim aromatem rumu, bardzo dobra, polecamy), soki, ale też oczywiście wino i piwo dla tych, co wolą tradycyjne połączenia. Czasami trzeba trochę dłużej poczekać na realizację zamówienia, ale warto. Czas oczekiwania wynagrodzi jedzenie, a umili przyjemny klimat i dobre wino.

Jako ciekawostkę warto podać, że budynek w którym znajduje się Nel Parco ma swoją historię. Przed wojną był to budynek szaletu miejskiego, natomiast jeszcze kilkanaście lat temu działa tu bardzo popularna cukiernia.


Pizza nel Parco
Wrocław: al. Różyckiego 1
codziennie od 12 do 22, w piątki i soboty do 23
15-20 miejsc, ogródek letni 20-30 miejsc
ostatnia wizyta: styczeń 2017

Publikowanie komentarza

1 Komentarze