Więcej niż hashtag | #zjedzburgera | Wrocław

Lokali serwujących bułkę z mięsem oraz przeróżnymi dodatkami (a także tych, co wspomniane danie proponują w wersji vege) jest we Wrocławiu (i nie tylko) bardzo dużo.


Mamy renesans (ham)burgerów, które dzisiaj nie oznaczają już płaskiej bułki z cienkim mielonym, kilkoma plastrami ogórka i wyciekającym zewsząd keczupem. Dzisiaj to małe dzieł(k)a sztuki kulinarnej, tak pod względem estetycznym, jak i - smakowym. 

Dlatego też jak trafiamy na jakiś lokal serwujący tego typu dania, które jednak oferują coś bonusowego lub proponują odmienność, z przyjemnością próbujemy.

Takim właśnie sposobem trafiliśmy ostatnio do #zjedzburgera przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Już na sama nazwa zaintrygowała, bo idealnie wpisała się jakże dziś popularne media społecznościowe.

Estetycznie urządzony lokal zachęcił nas (poza atrakcyjnymi cenami) przede wszystkim ofertą ciekawie nazwanych burgerów (np. Lucky Lucke, Burger Billy, Burger Sebastian) oraz ładnym podaniem - wszystkie burgery serwowane są na patelniach (zobaczcie zdjęcia).
Odwiedziwszy, spróbowaliśmy kilka burgerów, z których spokojnie możemy polecić Carlosa (ale tym, co lubią papryczki jalapeno) oraz Christiano - bardzo ciekawa wersja vege z kotletem z soczewicy (chociaż tutaj trzeba nieco samemu doprawić).

Można domówić frytki, można zjeść też zupę. Do picia standardowy zestaw napojów (chociaż bez piwa).Burgery są smaczne, mięso przyzwoite, ceny niewygórowane i wybór dość spory - warto zajrzeć. Jesteś głodny? #zjedzburgera !

#zjedzburgera
Wrocław: ul. Strzegomska 3B-3C (na przeciw Green Towers)
od poniedziałku do soboty od 11 do 20
burgery od 15 zł, kawa/herbata 5 zł, napoje zimne od 3 zł
ogródek letni 12-20 miejsc

Publikowanie komentarza

1 Komentarze