Stylowe miejsce z bogatą historią | Kawiarnia Europejska | Wrocław

W październiku ponownie otworzyła się Kawiarnia Europejska, najstarsza działająca do dzisiaj kawiarnia we Wrocławiu. Kawiarnia w zabytkowym Hotelu Europejskim położonym nieopodal wrocławskiego dworca głównego przywołuje pełne sentymentu wspomnienia wielu pokoleń, które odwiedzały to wyjątkowe miejsce.

Główną atrakcją otwarcia był koncert jazzowy w wykonaniu utalentowanego Piotra Krakowskiego. Jego muzyka dodała magii i uroku kawiarni, tworząc niezapomnianą atmosferę. Piotr Krakowski to kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Jego charakterystyczne tematy muzyczne można usłyszeć w wielu filmach, programach i spotach telewizyjnych. 


Kawiarnia Europejska we Wrocławiu jest miejscem, w którym unosi się duch minionych epok. Wyjątkowe wnętrze daje odwiedzającym okazję do podróży w czasie i zasmakowania atmosfery dawnych lat. Dawniej lokal był przede wszystkim salonem artystycznym, przez dekady skupiającym elitę kulturalną Wrocławia. Bywali tu znamienici pisarze, aktorzy, malarze oraz muzycy. Ściany kawiarni opowiadają niezliczone historie o ważnych spotkaniach, twórczych dyskusjach i burzliwych romansach. 

Wnętrze Kawiarni Europejskiej we Wrocławiu to niezwykle gustowne i ciekawie zaaranżowane pomieszczenie w stylu wiedeńskim. Dominująca stonowana biel oraz ciepłe odcienie beżu czynią wnętrze Kawiarni Europejskiej jasnym, a światło wpadające przez duże okna z pięknie udrapowanymi zasłonami dodatkowo podkreśla wyjątkowy charakter miejsca. Spokojna czerwień w połączeniu z kolorem złota składa się na barwę obicia wygodnych mebli. 

Marmurowa posadzka oraz wykonane z tego szlachetnego kamienia blaty okrągłych i owalnych stolików oraz kontuar nadają lokalowi elegancki wygląd. Klimat wnętrza dopełniają ściany, na których znajduje się drewniana boazeria zestawiona z tapetą z kwiecistym wzorem.Niespotykaną i niezwykle oryginalną ozdobą Kawiarni Europejskiej są podświetlane witraże sufitowe idealnie wkomponowane w stylistykę lokalu. Przedstawiają motywy słońca oraz fantazyjnych kwiatów. Dodają niecodziennego uroku i podkreślają wyrafinowany charakter kawiarni. 

Poza imponującym wystrojem wnętrz największym atutem Kawiarni Europejskiej są przepyszne ciasta domowe, których aromaty przywodzą na myśl smaki dzieciństwa. Ciasta tworzone są według tradycyjnych przepisów, a kolorowe desery oraz świeżo wyciskane zdrowe soki skuszą nie tylko miłośników słodkości. O wyjątkowy smak ciast domowych dba od kilkudziesięciu lat Bożena Migdałek, czyli słynna „pani Bożena”, która podczas tworzenia tradycyjnych wypieków bazuje na sprawdzonych, rodzinnych recepturach.

Kawiarnia Europejska
Wrocław: marsz. Józefa Piłsudskiego 88
codziennie od 11 do 19, od piątku do niedzieli do 20

Materiał powstał w ramach współpracy reklamowej z Kawiarnią Europejską we Wrocławiu.